Domowy sposób na kamień z wody w łazience

Domowy sposób na kamień z wody w łazience

Dd - specjalista Tipy.pl
Domowy sposób na kamień z wody w łazience
1 z 4

Kamienny osad na bateriach, umywalkach czy w toalecie to nic innego jak osadzające się na ściankach minerały z wody. O ile na nowej i gładkiej powierzchni jest im stosunkowo trudno osadzić się, o tyle na chropowatej, zakamienionej powierzchni narasta w ekspresowym tempie. Jeżeli chcesz pozbyć się problemu, mamy dla ciebie proste i skuteczne rozwiązanie.


1
Domowy sposób na kamień z wody w łazience krok 1

Czego potrzebujesz? Na małe osady użyj ręczników papierowych i zwykłego octu białego. Jeżeli ta metoda zawiedzie, lub osad jest zbyt duży, zastosuj cięższą artylerię. Weź szklankę wybielacza i połowę szklanki proszku do zmywarek.


2
Domowy sposób na kamień z wody w łazience krok 2

Jak przeprowadzić pierwszy proces? Na mały kamień zastosuj chusteczki lub ręczniki papierowe namoczone w occie. Wystarczy przyłożyć je do zakamienionej powierzchni. Powinny pozostać na miejscu aż do wyschnięcia, a jeżeli osad był duży, spryskaj je dodatkowo octem i pozostaw na dwie godziny. Po tym czasie wymyj czyszczoną powierzchnię miękką gąbką i gotowe.


3
Domowy sposób na kamień z wody w łazience krok 3

Jeżeli osad jest na tyle duży, że ocet nie jest w stanie go rozpuścić, zastosuj metodę z wybielaczem. Jeżeli stosujesz ją w wannie, napełnij ją ciepłą wodą kilka centymetrów powyżej warstwy kamienia, dodaj szklankę wybielacza i połowę szklanki preparatu do zmywarek. Pozostaw całość do wystygnięcia wody i spłucz. Obie metody nadają się do czyszczenia


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (22)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Gosia
01.10.2020
Zgadzam się, zmiękczacz wody na cały dom i po problemie :) A najlepiej taki z węglem aktywnym, zeby woda byla dodatkowo smaczna. Polecam, nie męczę się juz z kamieniem, a woda super do picia.
quick
22.09.2016
Tylko montaż zmiękczacza do wody za ok 1kzł, lepiej "zapobiegać niż leczyć".
sprzątaczka
22.09.2016
Do spryskiwacza wlewam ok.3 łyżki płynu do mycia naczyń i cytrynkę spożywczą w butelce .Mieszam.Spryskuję kamień,po chwili spłuczę i wszystko lśni i pięknie pachnie.
sma1
22.09.2016
a nie lepiej kupić "odkamieniacz" parę sekund i po problemie litr kosztuje paręnaście zł produkcji polskiej z Bydgoszczy osad z wody i nie tylko nie ma szans nawet milimetrowy
koko
22.09.2016
odkamienianie czajnika elektrycznego kwaskiem tez jest skuteczne i nie ma obawy, ze nam jakiś odkamieniacz przełyk wypali w razie wypicia
Wujek Dobra Rada
22.09.2016
Naprawdę rewelacyjna porada. Nie używajcie wybielaczy do czyszczenia baterii i zlewów granitowych. Uszkodzą chromowaną powierzchnię baterii, a w przypadku zlewów wybielą powłokę. Reklamacja zostanie odrzucona. Do czyszczenia baterii kwasek cytrynowy do zlewów płyn do mycia naczyń.
hehe
22.09.2016
Wystarczy mocny magnes przypiąć do rury i niema śladu odkładania kamienia, można takie kupić na allegro razem z klamrą na rurę. A tu takie doktoraty ludzie robią hahahaha
ErgoSum
22.09.2016
no to powodzenia. Ja wolę zmiękczacz i po kłopocie.
Marketa
21.09.2016
Wybielacza(z chlorem) nie można mieszać z innymi środkami chemicznymi ponieważ tworzą się groźne dla zdrowia opary, które wdychamy.
Kto tam doradza u Was ludzi truć????
Pani Domu
21.09.2016
Plyn do plukania albo kwasek cytrynowy i finito