Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby

Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby
1 z 4
W naszej diecie możemy znaleźć mnóstwo cukrów, które powodują próchnicę i powstawanie ubytków zębów. Skutecznym sposobem na przeciwdziałanie takiej sytuacji jest mycie zębów po każdym posiłku. O ile pomoże to zahamować psucie się zębów, to niestety nie pomoże odbudować tych już zniszczonych. Tuta pomogą pasty odbudowujące. Przepis na domową pastę wzmacniającą i odbudowującą znajdziesz poniżej.
1
Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby krok 1
Czym różni się zwykła pasta do zębów od pasty odbudowującej? Zawartością substancji mineralnych i pierwiastków, które pomagają odbudować zepsute zęby. Oczywiście nie znaczy to, że taka pasta wyleczy dziury w zębach i wizyta u dentysty okaże się zbędna. Odbudowa jest jednak na tyle skuteczna, że zabezpieczy zęby przed dalszymi ubytkami.
2
Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby krok 2
Co jest potrzebne do przygotowania takiej pasty? Przygotuj 2 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżkę sody oczyszczonej, 5 kropli olejku miętowego, jedną rozgniecioną tabletkę pierwiastków śladowych (lub 10 kropli jeżeli masz w postaci płynnej), 1 kapsułkę probiotyku w proszku.
3
Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby krok 3
Składniki umieść w małej misce i mieszaj tak długo, aż dokładnie się połączą. Następnie pastę przełóż do szczelnie zakręcanego pojemnika. Przechowuj w lodówce. Stosuj pastę do każdego mycia zębów (przynajmniej dwa razy dziennie).
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie