Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Antykoncepcja > Co dzieje się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Co dzieje się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Antykoncepcja hormonalna jest uważana przez wiele kobiet za jedno z największych dobrodziejstw XXI wieku. Rzadko mówi się jednak o jej skutkach ubocznych, które mogą być różnie odczuwane przez poszczególne kobiety. To, jak zachowa się nasz organizm po odstawieniu tabletek zależy też od ich rodzaju. Różni producenci stosują bowiem różne ilości hormonów. Po latach zażywania tego typu pigułek spodziewamy się, że ich odstawienie nie będzie przebiegać gładko. Jednak niewiele z nas dokładnie zdaje sobie sprawę czego może się spodziewać. To dla nich przygotowaliśmy ten poradnik. Dowiesz się z niego jakie skutki może nieść dla twojego organizmu odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. Oto one:
1
spadek wagi
Spadek wagi
Badania wskazują, że aż 1/3 kobiet, które zaczynają stosować antykoncepcję hormonalną doświadcza wzrostu wagi na skutek sztucznej stymulacji poziomu hormonów, zwiększonego apetytu oraz zatrzymania wody w organizmie. Progesteron i estrogen mogą też powodować zwiększenie rozmiaru piersi. Po odstawieniu tabletek waga wraca do normy, a piersi często nie zmniejszają się.

Bardziej obfite miesiączki
Gdy stosujemy tabletki antykoncepcyjne, miesiączki są mniej bolesne i słabsze. Po odstawieniu sztucznych hormonów, obfitość krwawień może się nasilić, a miesiączki znów stać się bolesne. Możemy zauważyć dużą nieregularność kilku kolejnych cykli. Stan ten z czasem unormuje się.
2
tradzik
Trądzik
Tabletki antykoncepcyjne zazwyczaj zmniejszają poziom testosteronu w organizmie kobiety, zapobiegając tworzeniu się zmian trądzikowych. Gdy odstawisz pigułki, możesz spodziewać się nasilonego ataku krostek na twarzy, klatce piersiowej i plecach. Stan ten może wkrótce samoistnie ustąpić, ale może się również zdarzyć sytuacja, że konieczna będzie wizyta u dermatologa.
Niekontrolowany atak trądziku jest często dla wielu kobiet powodem powrotu do tabletek antykoncepcyjnych.
3
zwiększone libido
Zwiększenie libido
Nie od dziś wiadomo, że antykoncepcja hormonalna ma negatywny wpływ na libido. Ten efekt również jest związany z obniżeniem poziomu testosteronu w organizmie kobiety. Po odstawieniu pigułek wiele kobiet jest zdumionych powrotem ochoty na seks. Sam stosunek również jest bardziej przyjemny, ponieważ znikają problemy z suchością pochwy, których wiele kobiet doświadcza na skutek przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Mniejsze huśtawki nastroju
U wielu kobiet antykoncepcja hormonalna prowadzi do huśtawek nastroju. Odstawienie tabletek normuje nasze emocje. Zdarzają się jednak przypadki, że kobiety rezygnujące z pigułek antykoncepcyjnych na nowo doświadczają syndromu napięcia przedmiesiączkowego, który na skutek antykoncepcji został na jakiś czas wyciszony.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Aga - 2016-08-19
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nic sie nie dzieje. Stosowałam 10 lat. Po odstawieniu i przerwie 2 lat postanowiłam mieć dziecko. Bez problemu zaszlam w ciążę. A te punkty wypisane w artykule mnie nie dotyczą. Trzeba tylko stosować tabletki nowszej generacji.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Hormony odgrywają niezwykle ważną rolę w zdrowiu każdej kobiety. Estrogen i progesteron regulują miesięczny cykl, a...
Jak w naturalny sposób zrównoważyć poziom hormonów?
Hormony odgrywają niezwykle ważną rolę w zdrowiu każdej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.