Naturalna czarna maść wyciągająca

Naturalna czarna maść wyciągająca według receptury amiszów

Dd - specjalista Tipy.pl
Naturalna czarna maść wyciągająca
1 z 4
Jeżeli choć raz wbiłeś sobie drzazgę, kawałek szkła czy kolec z rośliny to wiesz jak trudno pozbyć się obcego ciała ze skóry. Z pomocą przyjdzie ci maść starej receptury z dodatkiem węgla aktywnego. Ta receptura do dziś wykorzystywana jest przez ludzi ceniących sobie naturalne rozwiązania. Działanie wyciągające i oczyszczające przyda się również w przypadku ukąszeń owadów. Jeżeli chcesz wiedzieć jak ją przygotować, przepis znajdziesz poniżej.
1
Naturalna czarna maść wyciągająca krok 1
Czego potrzebujesz? Przygotuj po 1 łyżce suszonego żywokostu, babki i nagietka, oliwę z oliwek (tyle aby zakryć zioła), 2 łyżeczki masła shea, 2 łyżki oleju kokosowego, 2 łyżki wosku pszczelego, 1 łyżeczkę olejku z witaminą E, 2 łyżki węgla aktywnego, 2 łyżki glinki kaolinowej, 1 łyżkę miodu, 20 kropli olejku lawendowego.
2
Naturalna czarna maść wyciągająca krok 2
Na początek przygotuj olejek z nagietka, babki i żywokostu. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie zalanie ziół w słoiku oliwą z oliwek i pozostawienie na 3-4 tygodnie. Po tym czasie odcedź olejek i gotowe. Możesz również po zalaniu ziół podgrzać całość w kąpieli wodnej przez około godzinę, a wówczas olejek będzie gotowy zaraz po ostygnięciu.
3
Naturalna czarna maść wyciągająca krok 3
Olejek (2 łyżki), masło shea, olej kokosowy, miód, olejek z witaminą E i wosk pszczeli umieść w sporym słoiku. Umieść go w kąpieli wodnej i podgrzewaj aż do rozpuszczenia wszystkich składników. Na koniec dodaj węgiel aktywny, glinkę kaolinową i olejek lawendowy. Maść szybko przelej do mniejszych pojemników i pozostaw do zastygnięcia. Stosuj nakładając grubą warstwę maści i pozostaw na całą noc lub co najmniej kilka godzin.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie