zagniecenia na ubraniu

Jak szybko pozbyć się zagnieceń na ubraniach?

olaa - specjalista Tipy.pl
zagniecenia na ubraniu
1 z 4
Prasowanie pogniecionych ubrań nie jest prostą sprawą. Jeżeli i ty nie lubisz się z żelazkiem lub codziennie rano biegasz po domu w poszukiwaniu niepogniecionych ubrań, to mamy dla ciebie propozycję kilku prostych sposobów, na pozbycie się zagnieceń na ubraniach, bez użycia żelazka. Użyj wszystkich z nich i znajdź swój ulubiony sposób. Jest to też ciekawa propozycja na to jak podczas podróży zadbać o wygląd twoich ubrań, kiedy nie masz możliwości wyprasować ich w tradycyjny sposób.
1
suszarka
Metoda z prysznicem
Jest to metoda szybka, prosta i skuteczna. Szczególnie przydatna dla zapracowanych. Jeżeli wstając rano zorientujesz się, że żadne z twoich ubrań nie nadaje się do wyjścia, jednak nie masz czasu ich prasować, weź je ze sobą do łazienki. Para wodna wytworzona podczas kąpieli skutecznie rozprostuje zagniecenia. Wszystko co musisz zrobić, to powiesić ubranie na wieszaku, możliwie blisko prysznica lub wanny i wziąć 15 minutową, gorącą kąpiel. Wcześniej upewnij się, że drzwi są szczelnie zamknięte, aby para nie uciekała szczelinami.

Metoda z wykorzystaniem suszarki do włosów
Jeżeli masz pod ręką suszarkę do włosów, możesz z jej pomocą wyprasować ubrania. Zawieś je na wieszaku i ogrzewaj gorącym strumieniem powietrza z odległości 2,5 do 5 cm przez około 1 do 2 minut. Po tym czasie po zagnieceniach nie będzie śladu. Metoda ta jest jednak skuteczna wyłącznie dla naturalnych tkanin. Sztuczne mogą powodować stopienie tkaniny.
2
spray
Na oporne zagniecenia
Jeżeli zwykłe użycie suszarki do włosów nie pomogło. Wykorzystaj zmodyfikowaną metodę. Oprócz suszarki do włosów użyj wilgotnej szmatki (może być mały ręcznik lub zwykła skarpeta). Przyłóż ją do zgnieceń i ogrzewaj ciepłym strumienie powietrza przez 15 minut. Następnie odwieś do wystygnięcia i gotowe.

Gorący garnek
Jeżeli chcesz wyprasować ubranie, jednak nie masz pod ręką żelazka, zrób je ze zwykłego garnka. Wystarczy że zagotujesz w nim wodę, wrzątek przelejesz, a gorącym dnem naczynia wyprasujesz ubranie. Dzięki temu nie będzie śladu zagnieceń.

Spray rozprostowujący
Na rynku dostępne są specjalne środki do usuwania zagnieceń z ubrań. Wystarczy, że spryskasz buteleczką z rozpylaczem ubranie i pozostawisz je do wyschnięcia. Skutecznie zadziała na wszystkie naturalne tkaniny.
3
prasowanie
Ocet
Jeżeli nie możesz znaleźć specjalnych sprayów do rozprostowania zagnieceń na ubraniach, zrób specyfik samodzielnie. Z pomocą przyjdzie niezawodny ocet. Spryskaj tkaninę mieszanką 1 części octu z 3 częściami wody i gotowe. Pozostaw ubranie do wyschnięcia, a po tym czasie jest gotowe do założenia.

Czajnik
Para wodna również w małej ilości może pomóc z walce z niewielkimi zagnieceniami. Przyłóż zagniecenia do strumienia pary z czajnika i patrz jak zmarszczki znikają w mgnieniu oka. Uważaj jednak aby nie poparzyć się w trakcie “prasowania”.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ala
09.01.2017
Jeżeli mam 15 min/ suszyć odzież suszarką, nie mając pewności, że zagniecenia się rozprostują, to ja wolę normalnie wyprasować żelazkiem i będzie szybciej.
malia
17.10.2016
prasowanie jest dobrym sposobem na odstres. Po co sie tego pozbawiać wymyślając jakieś obwodnice? Prasując, można sobie posłuchać muzyki, pooglądać łatwy i przyjemny film, pomedytować, na kota popatrzeć itd.. Dajmy spokój zamiennikom i wmawianiu nam ze zupa to tylko woda z proszkiem :)
mala
14.10.2016
Znam jeszcze kilka takich pewnych sposobów ale najlepszy to puknąć się w czółko, wyciągnąć żelazko z szafy i wyprasować
mnowak
14.10.2016
Ogrzewaj suszarką 15 minut... i to ma być dla zabieganych rano... Durnoty jak zawsze!!!!!!!!!!!!
TT50
14.10.2016
Jak bym się miała tak bawić tymi sposobami, to szybciej wyciągnę żelazko i wyprasuję,zwłaszcza,że propozycja była na wyjeździe, to skąd ten garnek z ugotowaną wodą
ciekawa
14.10.2016
"Wystarczy, że spryskasz buteleczką z rozpylaczem ubranie i pozostawisz je do wyschnięcia."
Jak to zrobić! Proszę o radę w tej kwestii!