Mrożona herbata z mniszka lekarskiego

Mrożona herbata z mniszka lekarskiego

Dd - specjalista Tipy.pl
Mrożona herbata z mniszka lekarskiego
1 z 4
Nie od dziś wiadomo, że mniszek lekarski ma wiele leczniczych właściwości. Liście często wykorzystywane są do przygotowywania sałatek, kwiaty do produkcji napojów czy kosmetyków. Szczególnie cenne działanie możemy zauważyć w przypadku skóry. Dziś proponujemy wspaniały napój orzeźwiający z mniszka lekarskiego i soku z limonki lub cytryny. Idealna propozycja na upalne dni.
1
Mrożona herbata z mniszka lekarskiego krok 1
Czego potrzebujesz do przygotowania takiego napoju? Przygotuj 1 litr świeżych kwiatów mniszka lekarskiego (przygotuj same główki bez ogonków, zwróć również uwagę aby były świeże), 3 litry świeżej wody, 1 szklanka gorącej wody, sok z 3-4 limonek (opcjonalnie możesz użyć soku z cytryn), 2-3 łyżki miodu lub cukru trzcinowego, ½ szklanki suszonych liści czerwonych malin.
2
Mrożona herbata z mniszka lekarskiego krok 2
Jak przygotować napój? Na początek do małego naczynia wsyp suszone liście czerwonych malin i zalej je wrzącą wodą. Naczynie odstaw do ostudzenia się wody i dodaj cukier trzcinowy lub miód, a następnie dokładnie wymieszaj i odstaw całość do całkowitego ostygnięcia.
3
Mrożona herbata z mniszka lekarskiego krok 3
W czasie gdy napar będzie stygł przygotuj kwiaty mniszka lekarskiego. Opłucz je dużą ilością chłodnej wody i delikatnie osusz ręcznikiem papierowym z nadmiaru wody. Zimny napar z liści czerwonej maliny wlej do dużego naczynia i dodaj pozostałą wodę i sok z limonki lub cytryny. Dokładnie pomieszaj i na koniec dodaj kwiaty mniszka lekarskiego. Mieszankę wstaw do lodówki na co najmniej 3 godziny. Po tym czasie napój jest gotowy do picia, wystarczy odcedzić kwiaty i dodać kostki lodu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie