pianka do golenia

5 sposobów jak wykorzystać piankę do golenia

grzes_s - specjalista Tipy.pl
pianka do golenia
1 z 4
Pianka do golenia jest jednym z tych produktów, które można wykorzystać na wiele sposobów. Co prawda oryginalnie jest to produkt wykorzystywany do golenia, jednak jego zastosowań jest więcej. Zdziwisz się ile możesz osiągnąć dzięki jednej małej puszce. Dlatego koniecznie wykorzystaj nasze sposoby zastosowania pianki do golenia podczas domowych porządków lub drobnych napraw.
1
pianka do golenia zastosowanie
Pianka naoliwi skrzypiące drzwi
Jeżeli twoje drzwi skrzypią, a smar już się skończył, to masz wiele innych alternatyw dla rozwiązania problemu. Po pierwsze możesz skorzystać z olejków lub oliwek dla dzieci. Innym sposobem jest skorzystanie z oliwy lub zwykłego oleju kuchennego. Najwygodniej i najszybciej będzie jednak wykorzystać piankę do golenia. Niewielką ilość nanieś wzdłuż zawiasu i po chwili zetrzyj nadmiar chusteczką, jednocześnie wcierając piankę we wszystkie szczeliny zawiasu. Już po chwili usłyszysz różnicę.

Pianka wyczyści baterie łazienkowe
Błyszczące powierzchnie baterii łazienkowych często pokrywa nieestetyczna warstwa kamienia i osadu z wody lub mydła. Z czasem warstwa narasta coraz bardziej i staje się trudna do usunięcia. Możesz temu jednak łatwo zaradzić. Wystarczy, że na zabrudzoną powierzchnię naniesiesz warstwę pianki do golenia. Miękką szmatką wetrzyj ją w całą powierzchnię i dokładnie wypoleruj.Bateria nie tylko stanie się czystsza, ale także kamień będzie osadzał się znacznie wolniej.
2
wykorzystanie pianki do golenia
Pianka pomoże usunąć trudne plamy
Tłuste i trudne do usunięcia plamy, na przykład z musztardy czy sosów, nie będą więcej problemem. Pianka do golenia pomoże je szybko i bezpiecznie usunąć. Wystarczy, że zetrzesz warstwę zabrudzenia (nie pocieraj jednak plamy, gdyż spowodujesz głębsze wsiąknięcie plamy, a przez to będzie trudniejsza do usunięcia). Teraz na zabrudzenia nanieś piankę do golenia i miękką gąbką pocieraj delikatnie całą zabrudzoną powierzchnię. Po około minucie namocz gąbkę w ciepłej wodzie i zmyj nadmiar pianki, a po plamie nie powinno być śladu. Wypłucz materiał i wysusz jak zwykle.

Pianka na zaparowane lustro
Jeżeli twoje lustro po kąpieli jest zaparowane, a żaden sposób nie pomaga temu zapobiec, to koniecznie wypróbuj piankę do golenia. Na ręcznik papierowy nanieś niewielką ilość kosmetyku i dokładnie wetrzyj w całą powierzchnię lustra. Wypoleruj do sucha i gotowe. Podczas kolejnej kąpieli lustro pozostanie suche i nie będzie zachodziło parą.
3
pianka do golenia zastosowanie
Pianka usunie plamy z farby olejnej
Po malowaniu zazwyczaj na naszych rękach pozostają plamy z farby. O ile są to farby które są łatwo rozpuszczalne, to nie ma większych problemów z ich zmyciem. Jeżeli z kolei farba wymaga użycia rozpuszczalnika, a ten akurat się skończył, to nie oznacza, że pozostaniesz z plamą z farby na dłużej. Możesz szybko się jej pozbyć, używając pianki do golenia. Na farbę wyciśnij odrobinę pianki i używając jak zwykłego mydła umyj dokładnie zabrudzone miejsce. Farba po chwili zniknie z twojej skóry.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie