Złote mleko z kurkumą i szafranem

Złote mleko z kurkumą i szafranem

Dd - specjalista Tipy.pl
Złote mleko z kurkumą i szafranem
1 z 4
Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o złotym mleku i jego wpływie na nasze zdrowie. Głównym składnikiem zapewniającym zdrowotne właściwości tego napoju jest kurkuma. Ale już niewielki dodatek innej cennej przyprawy- szafranu, może znacznie wzbogacić właściwości złotego mleka. Na co stosować taki napój i jak go przygotować? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
1
Złote mleko z kurkumą i szafranem krok 1
Czego potrzebujesz? Przygotuj szklankę mleka (może być to mleko krowie lub inny dowolny zamiennik jak mleko kokosowe, migdałowe czy owsiane), ¼ łyżeczki kurkumy, ¼ łyżeczki mielonego lub startego imbiru, ¼ łyżeczki startego kardamonu, szczyptę czarnego pieprzu, 2-3 pasma szafranu, opcjonalnie możesz dodać miód dla osłody napoju.
2
Złote mleko z kurkumą i szafranem krok 2
Jak przygotować mleko? ⅓ mleka wlej do małego rondelka i podgrzej (ważne żeby nie mleka doprowadzić do wrzenia), dodaj wszystkie przyprawy i dokładnie wymieszaj. Następnie dolej pozostałą część mleka i gotuj całość przez około 5 minut.
3
Złote mleko z kurkumą i szafranem krok 3
Jeżeli chcesz, aby twój napój miał delikatny, słodki smak, możesz dodać niewielką ilość miodu do ciepłego, ale nie gorącego napoju. Kiedy stosować złote mleko? Jest to szczególnie skuteczny produkt podczas przeziębień, ma działanie antydepresyjne i jest wspaniałym przeciwutleniaczem. Złote mleko jest również zalecane kobietom cierpiącym na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Szafran co prawda jest stosunkowo drogą przyprawą, jednak już niewielka ilość znacznie wzmacnia działanie napoju.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

beata
10.10.2016
co za bzdet