Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę?

Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę?

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę?
1 z 4
Echinacea to roślina, która oferuje nam wiele cennych właściwości zdrowotnych. Jedną z nich jest wspomaganie odporności. Jeżeli chcesz wypróbować na sobie jej działanie, proponujemy użycie nalewki z tej cennej rośliny, którą z łatwością przygotujesz w domu. Dokładny przepis i listę potrzebnych składników znajdziesz poniżej.
1
Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę krok 1
Czego potrzebujesz do przygotowania domowej nalewki z echinacei na przeziębienie i grypę? Wystarczy jedynie kilka składników. Przygotuj ¼ szklanki suszonych kwiatów echinacei, 1 litr wódki lub rumu, duży szklany słoik.
2
Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę krok 2
Jak przygotować nalewkę? Suszoną echinaceę wsyp do dużego słoja, a następnie zalej alkoholem. Słoik zakręć szczelnie i odstaw w ciepłe miejsce na 4- 6 tygodni. Pamiętaj aby codziennie wstrząsnąć zawartością słoika i dokładnie ją wymieszać.
3
Jak zrobić nalewkę z echinacei na przeziębienie i grypę krok 3
Po upływie wyznaczonego czasu przelej nalewkę przez gazę i odciśnij zioła aby uzyskać jak najwięcej nalewki. Gotowy produkt przelej do ciemnych, szczelnie zakręcanych butelek. Jak stosować nalewkę? Przy pierwszych objawach grypy i przeziębienia stosuj ½ do ¾ łyżeczki 3 do 4 razy dziennie. Nalewki nie stosuj jednak w przypadku chorób, leczonych za pomocą antybiotyków.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie