Tutaj jesteś: Zdrowie > Diety i Odżywianie > Odżywianie > 5 produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie się

5 produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie się

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Przeczytałaś już wszystko na temat produktów, które służą twojej skórze i pomagają opóźniać procesy starzenia się, a co z tymi, które dają przeciwny efekt i sprawiają, że wyglądamy starzej? Oto produkty spożywcze, których powinnaś unikać, ponieważ mają negatywny wpływ na nasz wygląd.
1
alkohol postarza
Alkohol
Alkohol jest kolejnym napojem, który odwodni twój organizm. Zbyt duża ilość wypitego wina sprawi, że będziesz mieć podpuchnięte oczy i będziesz wyglądać zmęczona. Czerwone wino może również być przyczyną przebarwień na zębach, które mogą dodać ci lat.

Kawa
Twoja potrzeba kofeiny, która pomaga ci przebrnąć przez trudy dnia, może zmieniać twój wygląd. Po pierwsze, kawa zabarwia twoje zęby, co już sprawi, że będziesz wyglądać starzej. Kofeina ma działanie odwadniające i, szczególnie jeśli pijesz zbyt dużo kawy, stracisz swój młody wygląd.
2
sól a starzenie się
Napoje gazowane
Napoje gazowane to kolejne produkty, które nie służą zarówno naszej skórze, jak i zębom. Większość z nich charakteryzuje wysoka zawartość kwasów, które niszczą szkliwo zębów. Z kolei wysoka zawartość sodu postarza skórę.

Sól
Nadmierne używanie soli do posiłków też ci nie pomoże, jeśli chcesz wyglądać młodo. Ponadto, może spowodować wysokie ciśnienie krwi, co niekorzystnie wpływa na pracę serca. Sól również oddziałuje na kolagen w naszej skórze, osłabiając go, co prowadzi do pojawiania się zmarszczek.
3
cukier a starzenie się
Cukier
Cukierki również możesz uznać za niesprzyjający naszej urodzie produkt. Zbyt duża ilość cukru w diecie powoduje przeciążenie insuliny i będzie niekorzystnie wpływać na nasze naczynia krwionośne, przyspieszając tym samym proces starzenia się.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
O tym, że pączki i drożdżówki do najzdrowszych nie należą, wie chyba każdy. A jednak trudno nam oprzeć się pokusie...
4 powody, dla których należy unikać pączków
O tym, że pączki i drożdżówki do najzdrowszych nie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.