produkty postarzające

5 produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie się

lucy - specjalista Tipy.pl
produkty postarzające
1 z 4
Przeczytałaś już wszystko na temat produktów, które służą twojej skórze i pomagają opóźniać procesy starzenia się, a co z tymi, które dają przeciwny efekt i sprawiają, że wyglądamy starzej? Oto produkty spożywcze, których powinnaś unikać, ponieważ mają negatywny wpływ na nasz wygląd.
1
alkohol postarza
Alkohol
Alkohol jest kolejnym napojem, który odwodni twój organizm. Zbyt duża ilość wypitego wina sprawi, że będziesz mieć podpuchnięte oczy i będziesz wyglądać zmęczona. Czerwone wino może również być przyczyną przebarwień na zębach, które mogą dodać ci lat.

Kawa
Twoja potrzeba kofeiny, która pomaga ci przebrnąć przez trudy dnia, może zmieniać twój wygląd. Po pierwsze, kawa zabarwia twoje zęby, co już sprawi, że będziesz wyglądać starzej. Kofeina ma działanie odwadniające i, szczególnie jeśli pijesz zbyt dużo kawy, stracisz swój młody wygląd.
2
sól a starzenie się
Napoje gazowane
Napoje gazowane to kolejne produkty, które nie służą zarówno naszej skórze, jak i zębom. Większość z nich charakteryzuje wysoka zawartość kwasów, które niszczą szkliwo zębów. Z kolei wysoka zawartość sodu postarza skórę.

Sól
Nadmierne używanie soli do posiłków też ci nie pomoże, jeśli chcesz wyglądać młodo. Ponadto, może spowodować wysokie ciśnienie krwi, co niekorzystnie wpływa na pracę serca. Sól również oddziałuje na kolagen w naszej skórze, osłabiając go, co prowadzi do pojawiania się zmarszczek.
3
cukier a starzenie się
Cukier
Cukierki również możesz uznać za niesprzyjający naszej urodzie produkt. Zbyt duża ilość cukru w diecie powoduje przeciążenie insuliny i będzie niekorzystnie wpływać na nasze naczynia krwionośne, przyspieszając tym samym proces starzenia się.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

indyk
dobry metabolizm
dieta bogata w wapń

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie