zły oddech

10 sposobów na to, by zawsze mieć świeży oddech

lucy - specjalista Tipy.pl
zły oddech
1 z 5
Nikt nie lubi mieć nieświeżego oddechu, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy blisko pocałunku. Taki problem może być spowodowany różnymi czynnikami, z czego najpowszechniejszym są bakterie w ustach i na zębach i zwykle jest to prosty do rozwiązania problem. Nieświeży oddech może być również spowodowany jedzeniem, jakie spożywamy, paleniem i problemami trawiennymi. Jeśli chcesz być pewna, że nigdy nie będziesz przyłapana w sytuacji, gdy masz nieświeży oddech, przeczytaj niniejszy artykuł i zapoznaj się z dziesięcioma sposobami na to, by twój oddech był zawsze świeży, a ty gotowa do pocałunku.
1
jak sobie radzić z nieswiezym oddechem
Szczotkuj zęby i język dwa razy dziennie
Bakterie powodujące przykry zapach z ust mogą osadzać się na języku i zębach, więc nie zapominaj o szczotkowaniu języka, szczególnie jego tylnej części, za każdym razem, gdy szczotkujesz zęby. W jednym z badań wykazano, że szczotkowanie języka zmniejsza nieprzyjemny oddech o 70%. Pamiętaj, że należy to robić codziennie, a nawet dwa dwa razy dziennie.

Regularnie badaj zęby u dentysty
Przykry zapach z ust może być również skutkiem próchnicy, ważne jest więc regularne sprawdzanie stanu uzębienia. Dentysta poinformuje cię, jak często powinny się one odbywać, w oparciu o ocenę stanu twoich zębów i dziąseł. Podczas wizyty możesz też poprosić o profesjonalne oczyszczenie zębów, co pomoże ci w utrzymaniu świeżego oddechu.
2
płyn do płukania ust
Unikaj pokarmów powodujących brzydki zapach z ust
Niektóre typy pokarmów są znane z tego, że powodują przykry zapach z ust, a są to cebula, czosnek i kawa. Kwaśne pokarmy również mogą się do tego przyczyniać, ponieważ zmieniają równowagę pH w ustach, co powoduje szybsze namnażanie się bakterii. Spróbuj unikać takich produktów jak ziemniaki, grapefruity, ananasy i pomarańcze i sprawdź, czy w twoim wypadku działa ta zasada.

Czyść codziennie zęby nicią dentystyczną
Małe cząstki jedzenia mogą utkwić pomiędzy zębami i samo szczotkowanie nie rozwiąże tego problemu. Jeśli nie pozbędziemy się tych resztek, bakterie w twoich ustach będą miały pożywkę i będą powodować niemiły oddech. Codzienne nitkowanie zębów jest jedynym sposobem na pozbycie się tych małych cząsteczek jedzenia.

Używaj antybakteryjnego płynu do płukania ust
Antybakteryjny płyn do płukania ust zabije bakterie, których samo szczotkowanie nie usunie i utrzyma przez długi czas świeżość w twoich ustach. Stosuj taki płyn po każdym myciu zębów i używaj takich, które zawierają chlorheksydynę lub chlorek cetylpirydyniowy, ponieważ są to substancje najlepiej zwalczające bakterie powodujące przykry zapach z ust.
3
jedzenie marchewek
Pij dużo wody
Kiedy masz sucho w buzi, twój przykry zapach z ust będzie jeszcze gorszy, a więc zadbaj o to, abyś piła dużo wody w ciągu dnia, aby utrzymać świeży oddech. Powinnaś pić dużo wody ze względu na korzyści zdrowotne z tym związane, a więc ze wszech miar jest to dla ciebie dobre.

Ogranicz cukier
Cukier jest kolejnym produktem, który bakterie uwielbiają, a kiedy mają pożywkę, twój zapach z ust staje się nieprzyjemny. Ogranicz słodkie napoje i pokarmy, a w twoich ustach będzie mniej bakterii i twój oddech będzie bardziej świeży.

Jedz więcej surowych owoców i warzyw
Kiedy masz ochotę na przekąskę, jedz surowe warzywa i owoce. To zaspokoi twój głód i pomoże odświeżyć oddech. Przegryzanie jabłek, marchewek czy selera sprawi, że małe cząstki jedzenia, które często pozostają pomiędzy zębami, zostaną usunięte. Ponadto, zwiększą produkcję śliny i pomogą wypłukać z ust bakterie. Świeże owoce i warzywa wspomogą również pracę twojego układu trawiennego, co wpływa na świeżość oddechu.
4
Jedz zieloną pietruszkę
Zielony listek pietruszki, który zostawiasz na talerzu może uratować cię od wstydliwego problemu przykrego zapachu z ust. Pietruszka zawiera chlorofil, który jest naturalnym dezodorantem, a więc żucie pietruszki na koniec posiłku pomoże usunąć niemiły oddech.

Żuj gumę bez cukru
Obok powyżej wymienionych sposobów, najlepszym sposobem na nagłą potrzebę świeżego oddechu, gdy wiesz, że zbliża się chwila pocałunku, jest żucie gumy bez cukru. Nie tylko miętowy zapach odświeży ci usta. Guma stymuluje produkcję śliny, która wypłucze bakterie powodujące niemiły oddech.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Spierzchnięte usta
Domowy płyn do płukania ust
biały nalot język

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie