zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

katja - specjalista Tipy.pl
zardzewiale sztucce
1 z 4
Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.
1
soda

Szmatka i... woda Najłatwiejszy sposób na pozbycie się niewielkich plam rdzy, to wyszorowanie ich szorstką szmatką. Wystarczy zwilżyć ją odrobiną wody i szorować metal, dopóki rdza nie zniknie. Na koniec obowiązkowo wycieramy przedmiot do sucha, żeby uniknąć tworzenia się kolejnych śladów rdzy. Soda oczyszczona Ten popularny domowy środek usunie również plamy z rdzy. Wystarczy, że dodasz do sody odrobinę wody, w taki sposób, by uzyskać pastę. Rozprowadź ją po powierzchni metalu i delikatnie szoruj, aż rdza zniknie. W ten sposób usuniesz rdzę z mebli ogrodowych, narzędzi i innych metalowych powierzchni.


2
rdza

Ocet Zanurz zardzewiałe metalowe przedmioty na 24 godziny w occie. Następnie dokładnie powycieraj je szorstką szmatką. Możesz również polać je octem i szorować, aż rdza zniknie. Ten prosty sposób doskonale usunie rdzę z różnego rodzaju śrub i nakrętek. Ziemniak Ziemniaki zawierają kwas oksalinowy, który z łatwością rozpuszcza rdzę. Dlatego kawałek surowego ziemniaka to jeden z najlepszych domowych sposobów usuwania rdzawych plam z każdego rodzaju metalu. Przekrój ziemniaka na pół, a czyszczoną powierzchnię posyp odrobiną soli. Energicznym ruchem pocieraj ziemniakiem tę powierzchnię do czasu, aż rdza zniknie.


3
czyszczenie rdzy cytryna

Sól i cytryna Sól działa jak środek ścierny, a cytryna usuwa nawet najbardziej uporczywe plamy z rdzy. Wyciśnij sok z jednej cytryny do miseczki, dodaj odrobinę soli i wymieszaj. Tak przygotowaną miksturę nałóż na miejsca dotknięte rdzą. Pocieraj szorstką szmatką do czasu, aż rdza zniknie. Preparat chroniący przed wilgocią Wiesz już jak wyczyścić plamy z rdzy, ale warto również zatroszczyć się o to, by zapobiec im w przyszłości. Dlatego warto spryskać metalowe przedmioty, które trzymasz na zewnątrz wodoodpornym sprayem chroniącym przed korozją. Dzięki temu będą ci one mogły służyć przez dłuższy czas.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Edo
08.04.2019
A JAK MOŻNA DOPROWADZIĆ TAKIE RZECZY DO TAKIEGO STANU-TO TYLKO NADAJE SIĘ NA ZŁOM.
Ala
27.03.2019
Aby rozpuścić grubą rdzę, należy umieścić przedmioty na kilka dni w nierozcieńczonym occie stołowym, a następnie poczyścić druciakiem.