farmville

Jak grać w FarmVille?·

farmvillefarmville - specjalista Tipy.pl
farmville
1 z 9
Na FarmVille możesz orać ziemię, sadzić i zbierać plony. W ten sposób zarabiasz pieniądze, za które możesz później rozbudować swoją farmę. Na farmie możesz również zbierać owoce ze swoich drzew oraz czerpać korzyści z hodowli zwierząt (wybieranie jajek, dojenie krów, strzyżenie owiec itp.).
1
farmville
Farmer

Możesz zmienić wygląd farmera poprzez kliknięcie na swój avatar. Wyświetli ci się panel w którym możesz modyfikować kolor skóry oraz poszczególne elementy twarzy (kształt twarzy, oczy, nos, włosy, usta, brwi i makijaż). Po zakończeniu personalizacji swojego farmera rozpoczynasz grę.

2
farmville
Chodzenie (walk)

Aby farmer zaczął iść musisz kliknąć myszką w miejsce, do którego chcesz, aby doszedł. Klikanie myszką (lewym przyciskiem) jest funkcją domyślną, która służy również do wyświetlenia się menu konkretnego obiektu (przenoszenie w inne miejsce lub sprzedaż drzew, dekoracji czy budynków) oraz do komend kontekstowych (np. kliknięcie na ziemię powoduje jej zaoranie a kliknięcie na dojrzałe plony ich zebranie).

3
farmville
Oranie (plow)

Aby zacząć orać ziemię należy kliknąć na motykę a następnie na kawałek ziemi (na którym jeszcze nic nie ma). Zaoranie każdego kawałka ziemi kosztuje 15 monet i daje ci 1 punkt doświadczenia.

4
farmville
Sadzenie (plant)

Jak już ziemia jest zaorana możesz na niej coś zasadzić poprzez kliknięcie myszką. Kliknięcie to spowoduje otwarcie się sklepu (market) w którym możesz wybrać nasiona, których chcesz użyć. Cena nasion jest zróżnicowana i zależy od poziomu, na którym się znajdujesz, oraz od czasu wzrostu. Sadzenie większości roślin daje ci 2 punkty doświadczenia, jednak nasiona roślin, które rosną poniżej 1 dnia dają tylko 1 punkt. Podczas sadzenia należy mieć na uwadze, kiedy kolejnym razem będziemy na farmie (przykładowo na noc lepiej zasadzić dynie, które rosną 8 godzin, niż truskawki - 4h).

5
farmville
Zbieranie plonów (harvest)

Plony można zbierać co 2 h (maliny) lub nawet co 4 i więcej dni (w zależności od tego, jak długo roślina wyrasta). Aby zebrać plony wystarczy kliknąć myszką na dojrzałe rośliny (warzywa, owoce, kwiaty). Zebrane plony są automatycznie sprzedawane za określoną liczbę monet. Należy uważać, aby nie zostawiać zbyt długo dojrzałych roślin ponieważ mogą przekwitnąć i stać się nieużyteczne. Plony zaczynają więdnąć po okresie równym ich rozwoju (zatem roślina której okres wzrostu trwa 1 dzień zacznie więdnąć po 2 dniach od czasu jej zasadzenia).

6
farmville
Poziomy i doświadczenie

Czynności takie jak oranie ziemi, sadzenie, pomaganie przyjaciołom (przeganianie lisów, kretów, wron z ich pola oraz użyźnianie ich gleby) oraz kupowanie przedmiotów na farmę (budynków, drzew, zwierząt) powodują przyrost punktów za doświadczenie. Każdy poziom wymaga zdobycia określonej ilości punktów doświadczenia. Po zdobyciu kolejnego poziomu farmer ma dostęp do większej ilości produktów.

7
farmville
Sklep (market)

Aby wejść do sklepu należy kliknąć na ikonkę marketu znajdującą się w menu. W markecie można nabyć wiele różnych przedmiotów:


- Nasiona


Nasiona te wykorzystywane są do sadzenia roślin na zaoranym gruncie. Im wyższy poziom tym więcej można zarobić na sadzeniu i sprzedaży plonów.


- Drzewa


Drzewa po zakupie można zasadzić gdzie się chce lub wysłać przyjaciołom w prezencie. Owoce na drzewach dojrzewają od 2 do 5 dni. Po ich zebraniu (i automatycznej sprzedaży) zaczynają rosnąć nowe owoce. Owoce na drzewach nie psują się (gdy nie są regularnie zbierane). Drzewa można sprzedawać (zarówno te zakupione jak i te, które dostało się w prezencie) od poziomu 7.


- Zwierzęta


Niektóre zwierzęta można kupić w markecie zaś inne można jedynie dostać od kogoś w prezencie. Zwierzęta można sprzedawać od poziomu 7. Tak jak nasiona i drzewa, zwierzęta również wydają swego rodzaju plony (końskie włosie, owcza wełna, kurze jajka itp.), które można zbierać codziennie lub co kilka dni (w zależności od zwierzęta).


- Budynki


Budynki służą w większości do dekoracji farmy jednak niektóre z nich są również użyteczne (do obory można wstawić krowy, do kurnika kury, do stodoły różne przedmioty itp.).


- Dekoracje


Dekoracje takie jak płotki, wozy czy krasnale ogrodowe sprawią, że farma będzie wyglądać na bardziej kompletną. Do ich zakupu wymagane jest doświadczenie.


- Powiększanie farmy (Expand Farm)


Możesz dokonać zakupu ziemi, aby powiększyć swoją farmę. Do jej powiększenia wymagane jest posiadanie sąsiadów (co najmniej 8).

8
farmville
Dawanie prezentów (gifting)

Możesz otrzymywać i wysyłać prezenty do przyjaciół. Prezentem mogą być zwierzęta, drzewa lub różne dekoracje. Pamiętaj, że im więcej prezentów wyślesz znajomym i sąsiadom tym więcej ich otrzymasz.

Strona 1 z 9

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (16)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

JanekMistrz
16.09.2014
czity tylko dalej nie rozyłać plz www.youtube.com/watch?v=wNcp0_mi88o
zanka
29.10.2012
czy ktos wie dlaczego nie moge zapisac gry framville?utknelam na 5 poziomie i nie zapisuje mi dalej,czy ktos wie dlaczego?
majka11
02.04.2012
mam juz 340 level ale od 100 levela mam FV i wraz z osiagnieciem nastepnego levela nie dostaja FV-czy to jest normalne?dostalam na gwiazdke ubiegloroczna(2010!!!) 100 pare FV a na ostatnia nic!czy ktos moze mi podpowiedziec cos?
carol1
26.03.2012
jak usunąć hawajski wystrój ?
megisz
02.01.2011
Dlaczego nie mogę dodać sąsiadów ?
farmville
24.12.2010
nie można kupić jednego fv. Najmniej to 4, koszt to:
4 fv - $1.12 USD
25 fv - $5.60 USD
55 fv - $11.20 USD
115 fv - $22.40 USD
310 fv - $56.00 USD
650 fv - $112.00 USDMożna płacić PayPal lub kartą kredytową.
Ogólnie jednak odradzam płacenie za FV. Gra jest po to, aby się bawić. Jak się kupuje to nie ma już takiej zabawy i gra się szybko znudzi.
krystian229
23.12.2010
ile kosztuje kupienie 1 FV na farmville
farmer
06.10.2010
przyjmę każdego na sąsiada wbirek@gmail.com
magdaMa
02.08.2010
Konia, krowę czy kurę nie można kupić za kasę. aby je mieć trzeba je dostać od kogoś w prezencie. Nie kupuj ich za FV bo szkoda kasy!
Bella
15.06.2010
Do halina: ZAKŁADKI FARMVILLE I YOVILLE NA STRONIE GŁÓWNEJ FACEBOOKAWejdź na FarmVille (wpisz w wyszukiwarkę na górze FarmVille - po wpisaniu pierwszych liter powinna ci się od razu wyświetlić; kliknij). Jak już będzie ci się ładować farma (lub będzie już załadowana) to nad farmą będziesz mieć taki pasek pokazujący twoje procentowe zaangażowanie w grę czy coś takiego. W step 3 jest "Find your way back" a pod spodem przycisk "Add Bookmark". Kliknij na niego. Od tej pory ikonka FarmVille będzie się wyświetlać na stronie głównej facebooka. Wejdź na YoVille (wpisz w wyszukiwarkę na górze "YoVille". Jak już zacznie ci się ładować YoVille to na górze strony (u mnie na żółtym tle) powinnaś mieć banerek Bookmark (obok niego jest napisane "Are you missing some bookmarks? Get back to YoVille, Fast". Kliknij na niego - od tej pory będziesz mieć zakładkę YoVille na stronie głównej Facebooka.