jak napisać podanie o sponsoring?

Jak napisać podanie o sponsoring?
ProsportProsport - specjalista Tipy.pl

Zdobycie sponsora imprezy muzycznej czy sportowej zwykle nie jest łatwe. Aby jednak się udało konieczne jest przede wszystkim wysłanie listów z prośbą o sponsoring do firm i organizacji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących napisania takiego podania.
1
Przed rozpoczęciem pisania prośby o sponsoring, należy określić kilka spraw. Po pierwsze, musisz ustalić, ile środków finansowych będziesz potrzebować od danej firmy czy organizacji. Niesprecyzowanie sumy ("ile łaska") wygląda na żebranie a nie na propozycję biznesową.
2
W liście należy jasno i krótko opisać swoją organizację oraz korzyści jakie przynosi ona ludziom. Należy również podać przykłady swoich działań i dotychczasowych osiągnięć. Jeśli jest to nowy projekt wówczas należy wyjaśnić co on ma na celu, komu pomoże i w jaki sposób. Wyjaśnij również, dlaczego uważasz, że twoje przedsięwzięcie ma szansę na sukces. Musisz również określić dokładnie jakie prace i narzędzia będą ci potrzebne do realizacji swojego celu (reklama - gdzie? bilety - jakie? przedruk ulotek itp.). Dokładne wyjaśnienie na co zamierzasz wydać pieniądze ułatwią sponsorowi decyzję i rozwieją obawy, że wyrzucają oni pieniądze w błoto.
3
Najistotniejszym czynnikiem jest wykazanie potencjalnym sponsorom, że ich pomoc przyniesie korzyści również dla ich działalności i wizerunku firmy. To co możesz zaproponować to udział przedstawicieli firmy we wszelkich nowościach (darmowe bilety), możliwość fotografowania (pierwszeństwo do zdjęć z imprezy), ich logo w widocznym miejscu (np. na koszulkach sportowców, trybunach, scenie, na papeterii, banerach reklamowych imprezy).
4
Pamiętaj o szczegółach. Przykładowo: Ile osób będzie brało udział w imprezie? Czy w imprezie będą brać udział jakieś znakomitości, gwiazdy, znani ludzie? Jaki będzie rodzaj publiczności?
?

Wskazówki
* Poproś o informację zwrotną. Napisz swój adres, numer telefonu, adres e-mail.
* Podpisz się i napisz jakie zajmujesz stanowisko.
* Staraj się spersonalizować list (zamiast pisać "Szanowni Państwo" napisz "Szanowna Pani XX".

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

marta123
10.12.2015
mam na imię Marta mieszkam w Dokudowie Drugim nr72 21-500 Biała Podlaska mam na utrzymujemy 9 dziećmi i mężem jest nam ciężko żeby dzieciom kupić ich wymarzone prezenty takie jakie by chcieli dostać od mikołaja ,a także żywność i inne potrzebne rzeczy więc szukamy sponsora ,który nam pomoże kupić pampersy mleko dla dziecka trzy miesięcznego .Więc prosimy ludzi o dobrym sercu o pomoc to mój numer telefonu 507 724 637 .
arimor
25.10.2013
Ciekawy i przydatny artykuł. Warto jednak położyć większy nacisk na punkt 3, ponieważ to własne korzyści są dla sponsorów najważniejsze. Oprócz umieszczania w widocznym miejscu bannerów czy loga możemy ponadto zaproponować im: wygłoszenie oficjalnego podziękowania na scenie, wręczenie wydrukowanego certyfikatu z podziękowaniem, zaproponować sponsorom, aby umieścili gdzieś w sali swoje promocyjne stanowiska z ulotkami. Ponadto warto wiedzieć, że sponsorzy chętniej skuszą się na udział w imprezie, jeśli będą na niej występować jakieś znane osoby (za nimi idą przecież media, czyli większa promocja). Jeżeli więc na Waszej uroczystości pojawią się artyści czy celebryci, koniecznie wspomnijcie o tym w piśmie do sponsora.
Myszka098
19.03.2013
Witam, mam na imię Ania.

Wiem, że takich ludzi jak ja jest setki ale ja muszę znaleźć rozwiązanie. Po prostu muszę , nie mogę się poddać. Już myślałam o wszystkim, nawet żeby się powiesić ale nie mogę zrobić tego moim dzieciom. Na pewno wśród Was jest jakiś Samarytanin i mi pomoże. Proszę.....
Chodzi o to, że mam straszne problemy finansowe. Wiem, że to moja wina, że się tak stało ale po paru latach bezowocnego szukania pracy podjęłam decyzję, że sama otworzę firmę ….i to niestety mnie zgubiło.
Chciałam mieć pracę, chleb i żeby moje dzieci miały normalne życie.
A teraz mam nóż na gardle i tylko cud może mnie uratować.
Brałam pożyczki, żeby firma prosperowała, mówiło się, że musi minąć dwa- trzy lata aby firma mogła ruszyć pełną parą. I to się zgadza tylko, że teraz zjadają mnie raty kredytów, i gdyby nie one firma byłaby już sama na siebie zarabiała.
Dlatego proszę o pomoc, błagam niech mi Ktoś pomoże, wystarczy jakakolwiek wpłata paru zł.
Nr konta idea bank -43 1950 0001 2006 0140 0104 0002
Wiem, że można przekazać pieniądze jako darowiznę. Można sobie odliczyć od podatku.
Proszę i przysięgam, że jeśli uda mi się spłacić wszystkie kredyty to całą nadwyżkę przekażę na szczytny cel. I sama wtedy pomogę potrzebującym.
Wszystkie dokumenty mogę okazać, nie chcę nikogo naciągać proszę tylko o pomoc.
Jak coś to mój email: anoszka.098@o2.pl Dobro zawsze powraca z podwojoną siłą.