Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Przeziębienia i Grypa > Jeżówka w leczeniu grypy

Jeżówka w leczeniu grypy

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Szacuje się, że 5-10% dorosłych i 20-30% dzieci na świecie każdego roku choruje na grypę. Choroba ta może skończyć się hospitalizacją, a nawet śmiercią, szczególnie w przypadku dzieci, starszych czy przewlekle chorych osób. Wczesne rozpoczęcie leczenia może pomóc pacjentowi w dojściu do zdrowia i zmniejszyć ryzyko powstania powikłań. Badania poddają w wątpliwość skuteczność leków przeciwgrypowych w porównaniu z naturalnymi środkami, takimi jak jeżówka (Echinacea).
1
grypa
Środki przeciwgrypowe to leki przeciwwirusowe, które hamują działanie wirusa grypy w organizmie i przeciwdziałają jego namnażaniu się. Dostępne są bez recepty. Stosuje się je w leczeniu osób, które mają objawy grypy od co najwyżej dwóch dni. Mogą być również stosowane profilaktycznie u osób, które zostały narażone na zachorowanie na grypę.

Międzynarodowy zespół badawczy naukowców dokonał rewizji badan nad środkami przeciw grypie - stwierdzono, że mają pewien wpływ na złagodzenie objawów, jednak nie zmniejszają ryzyka konieczności hospitalizacji czy powikłań chorobowych spowodowanych działaniem wirusa grypy.
2
grypa choroba
Ostatnio przeprowadzone w Czechach badanie objęło 473 pacjentów, którzy wykazywali objawy grypy od co najwyżej 48 godzin. Pacjenci ci otrzymywali albo popularne leki na grypę, albo gorący napój na bazie jeżówki purpurowej.

Po pięciu dniach 50% pacjentów leczonych napojem z jeżówki i 49% leczonych standardowymi lekami wyzdrowiało. Wyniki były niemal identyczne dla obu leków. Wnioski z badań mówią, iż jeżówka jest tak samo skuteczna w leczeniu wczesnego stadium grypy jak standardowe leki.

Ważną cechą przemawiającą na korzyść jeżówki jest brak efektów ubocznych, jakie mogłyby wystąpić po jej spożyciu. Grupa pacjentów leczona lekami w powyższym badaniu donosiła częściej o działaniach ubocznych, szczególnie mdłościach i wymiotach.
3
leki
Najlepiej zażywać jeżówkę przez krótki czas, kiedy wiesz, że mogłaś się zarazić grypą lub kiedy zaczynasz odczuwać jej objawy. Zwykle zażywanie suplementu na bazie jeżówki należy kontynuować przez tydzień, do 10 dni.

Nie zaleca się stosowania jeżówki przez okres dłuższy niż 8 tygodni, gdyż może to spowodować stłumienie pracy układu odpornościowego. Nie należy też jej spożywać w przypadku alergii na jakąkolwiek roślinę z rodziny astrowatych.

Jeżówka jest dostępna w kapsułkach zawierających susz roślinny lub płynny ekstrakt, w postaci nalewek lub herbaty.

Dawkowanie zależy od produktu. Zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, aby uzyskać więcej szczegółów i zwróć uwagę, że każda dawka dla dorosłych powinna być podzielona na pół w przypadku dzieci.
Przeczytaj teraz: Jak walczyć z grypą?
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ludzie często sądzą, że zdrowa dieta opiera się tylko i wyłącznie na jedzeniu zielonej sałaty i piciu czystej...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeżówka (łac. Echinacea) jest piękną byliną, która doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Należy do rodziny...
Jak uprawiać jeżówkę?
Jeżówka (łac. Echinacea) jest piękną byliną, która doskonale sprawdzi się w każdym...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.