geranium właściwości

Jakie właściwości lecznicze posiada geranium?

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
geranium właściwości
1 z 4
Pelargonia, geranium to roślina, która wcześniej była uznawana za kwiat arystokracji. Jej wspaniałe bujne kwiaty i jasny kolor są ozdobą każdego domu. Geranium to nie tylko piękny kwiat. Jej właściwości lecznicze są nie do przeceniania. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jakie właściwości posiada ta mało wymagająca roślina.
1
W liściach geranium znajdziemy olejek eteryczny, który zawiera geraniol, pinen oraz cytronelol. Znajdziemy również w nich flawonoidy, przeciwutleniacze, która działają przeciwrakowo, przeciwwirusowo, przeciwzapalnie i antyalergicznie. Olejek z geranium stosuje się w masażu. Zabija on gronkowce i paciorkowce. Poza tym olejek stosuje się w przeziębianiach, katarze, kaszlu, stanach zapalnych zatok i grypach.
2
geranium na przeziębienie
Do leczenia kaszlu należy, 25g liści pelargonii gotować w litrze wody i takim naparem płukać gardło. Ponadto sok z liści można zakropić do nosa, aby pozbyć się przeziębienia. Przykładając liście pelargonii do nadgarstka, można znormalizować ciśnienie krwi.
3
Geranium można stosować w infekcjach skóry, trądziku, egzemie, opryszczce. Stosując 10 minutowe inhalacje z olejku z geranium można obniżyć ciśnienie oraz wykonana wieczorem działa nasennie. Sokiem z geranium można leczyć zaćmę we wczesnych stadiach.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

pasożyty w organizmie
cytryna soda mikstura
depresja domowe sposoby

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie