leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów

katarzyna_a - specjalista Tipy.pl
leczenie hemoroidów
1 z 4
Hemoroidy to problem powodowany głównie przez niewłaściwą dietę, dlatego pierwszym krokiem w ich leczeniu jest przestawienie się na zdrową dietę, bogatą w błonnik oraz pokarmy nawadniające, które wspomagają trawienie. Należy również pić co najmniej 2 litry wody dziennie i ćwiczyć.
1
czosnek na hemoroidy
Terapia zimnem
Aby zmniejszyć stan zapalny, który obejmuje okolice odbytu przyłóż do niego torebkę z lodem lub zimną wodą. To jedna z najskuteczniejszych terapii.

Czosnek
Czosnek jest bardzo skuteczny w przypadku hemoroidów. Redukuje stan zapalny i świetnie działa na hemoroidy znajdujące się w wewnętrznej części odbytu, ponieważ pomaga obkurczać wybrzuszenia, które przynoszą dyskomfort oraz ból.
2
gorąca kąpiel na hemoroidy
Nałóż niewielki kawałek czosnku bezpośrednio na obszar występowania hemoroidów. Poczujesz pieczenie, ale zabieg ten będzie miał skutek przeciwzapalny. Pozostaw czosnek na skórze przez 2 minuty, a następnie wykąp się, aby pozbyć się jego resztek.

Gorąca kąpiel
Gorąca kąpiel zadziała relaksująco, ale również przeciwzapalnie. Aby pozbyć się dyskomfortu, bólu i obrzęku związanego z występowaniem hemoroidów, nalej do wanny gorącej wody i wejdź do niej na 15 minut. Powtarzaj tę czynność każdego dnia.
3
siemię lniane
Siemię lniane
Włączenie siemienia lnianego do swojej diety pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia hemoroidów, ale sprawdzi się również, jako środek wspomagający ich leczenie. Siemię lniane ma wysoką zawartość błonnika, pochłania dużo wody i przybiera formę masy z żelatyny, która wpływa na dobre trawienie, pomaga pozbyć się zbędnych substancji, zapobiega zaparciom a także działa, jako naturalny środek przeczyszczający.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie