nalewka z kasztanowca

Jak pozbyć się żylaków za pomocą nalewki z kwiatów kasztanowca?

Badylaleczka - specjalista Tipy.pl
nalewka z kasztanowca
1 z 4
Żylaki to sygnał alarmowy ciała, który nie powinien być zignorowany. Należy poznać przyczyny tej dolegliwości i zacząć przeciwdziałać jej rozwojowi. Ludowa medycyna również ma swoje sposoby na żylaki. Jedną z nich jest nalewka z kasztanowca. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak ją przygotować i stosować.
1
kasztanowiec nalewka
Nalewka z kasztanowca to znany i skuteczny środek do walki z żylakami. Nalewka ta uelastycznia naczynia krwionośne, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa krążenie żylne. Taką nalewką można znaleźć w drogeriach, jednak najlepiej jest ją przygotować samodzielnie.
2
kasztanowiec nalewka żylaki
Do przygotowania nalewki nadają się świeże kwiatostany kasztanowca, lecz również można użyć suszonych kwiatów. Będziesz również potrzebować 500ml alkoholu oraz 20g kwiatostanów kasztanowca. Kwiaty należy umieścić w szklanym słoju i zalać alkoholem. Następnie szczelnie zamknij słoik i odstaw go na 14 dni do zmacerowania. Postaw go w ciemnym miejscu i od czasu do czasu wstrząsaj.
3
kasztanowiec na żylaki
Po tym czasie przecedź napar. Gotową miksturę należy wcierać w obszar skóry z widocznymi żylakami, trzy razy dziennie przez dwa miesiące. Ponadto nalewkę można pić przez miesiąc podczas kuracji. Należy przyjmować 10-20 kropli rano i wieczorem na pół godziny przed posiłkiem. Tej nalewki nie powinny stosować osoby z chorobami żołądka, nerek i wątroby. Nalewka nie jest również wskazana dla kobiet z zaburzeniami miesiączkowania, w ciąży oraz karmiących piersią.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie