wilgoć w domu

Jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu?

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
wilgoć w domu
1 z 4
Wilgoć jest bardzo niebezpieczna, zarówno dla domu jak i zdrowia. Powoduje pleśń, osłabia odporność ścian, sprzyja powstawaniu plam i jest zaproszeniem dla karaluchów. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, możesz mieć poważne problemy zdrowotne, począwszy od astmy do alergii. Zobacz jak pozbyć się pleśni.
1
wilgoć jak zapobiegać
Wilgoć występuje głównie w zimie, ze względu na różnicę temperatur. Pęknięta rura lub nieszczelny dach również może prowadzić do zwiększonej wilgotności. Jeśli masz do czynienia z tym problemem, ważne jest aby znaleźć źródło. Wilgotne środowisko jest idealnym miejscem dla rozwoju pleśni.
2
zapobieganie wilgoci
Sposoby zmniejszania i usuwania wilgoci
Osuszacz to idealne rozwiązanie do pozbycia się wilgoci. Można przebierać w ofertach pomiędzy profesjonalnym a domowymi modelami. Ich cena jest coraz bardziej przystępna.
Panele lub parkiet to również proste rozwiązanie w walce z wilgocią. Zapewnią ci one czystsze powietrze w domu. Pozbądź się dywanów, ponieważ przyciągają wilgoć kurz i roztocza.
3
wilgoć w domu sposoby
Nadmiar wilgoci może również wystąpić z powodu kondensacji. Podczas gotowania, kąpieli lub suszenia prania pojawia się wilgoć. Zwłaszcza jeśli nie masz dobrze wentylowanego domu.

Jak zapobiegać?
Podczas gotowania zawsze przykrywaj garnek pokrywką. Ważne jest również suszenie ubrań na zewnątrz lub na balkonie. W godzinach porannych, otwórz okno w sypialni przynajmniej na 15 minut. Wskazane jest również rozszczelnienie okien lub drzwi w celu usprawnienia cyrkulacji powietrza w mieszkaniu.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

uszczelnianie okna
Wieszanie obrazów na ścianie
dekoracje ścienne

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie