Jak zrobić naturalną pastę do zębów

Jak zrobić naturalną pastę do zębów

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak zrobić naturalną pastę do zębów
1 z 4
Pasta do zębów to preparat z którym mamy styczność kilka razy dziennie. Jej skład ma więc duży wpływ na nasze zdrowie. Wiele sklepowych past zawiera składniki, które mogą powodować alergie, zatrucia czy obniżenie odporności organizmu. Może warto więc spróbować zrobić domową, naturalną pastę do zębów? Jeżeli chcesz taką przygotować, to dokładny przepis znajdziesz poniżej.
1
Jak zrobić naturalną pastę do zębów krok 1
Czego potrzebujesz do przygotowania takiej pasty do zębów? Przygotuj 4 łyżki olejku kokosowego, 2 łyżki sody oczyszczonej, 15 kropli dowolnie wybranego olejku eterycznego (możesz wybrać jaki chcesz, jednak najlepiej sprawdzi się olejek miętowy), do osłodzenia pasty użyj ekstraktu ze stewii.
2
Jak zrobić naturalną pastę do zębów krok 2
Jak przygotować domową pastę do zębów? Wystarcz, że lekko ogrzejesz olejek kokosowy, żeby stał się miękki i łatwy do wymieszania z resztą składników. Kiedy połączysz już wszystko w gładką pastę, przełóż całość do szczelnie zamykanego, szklanego pojemnika.
3
Jak zrobić naturalną pastę do zębów krok 3
Pastę stosuj jak zwykłą pastę do zębów, a po wyczyszczeniu przepłucz usta letnią wodą. Pasta ma w pełni naturalny skład, więc nie musisz obawiać się o uszkodzenia szkliwa zębów. Pastę stosuj przynajmniej rano i wieczorem, jednak optymalne jest mycie zębów po każdym posiłku.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie