Google Page Rank

Jak zwiększyć Page Rank Google?
AndzelaAndzela - specjalista Tipy.pl

Jeśli posiadasz własną stronę internetową, prawdopodobnie wiesz jak istotne jest, by pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Słowa kluczowe i Page Rank to dwa czynniki, które mają w tym względzie dominujące znaczenie. Oto co trzeba zrobić, żeby zwiększyć Page Rank strony:
1
Musisz zacząć tworzyć linki, które będą prowadzić do twojej strony. Im więcej ich jest, tym lepiej. Oczywiście dla Google większą wartość mają linki ze stron o wysokim Page Rank (PR). Z tego powodu najszybszym sposobem uzyskania wysokiego PR są dobrej jakości linki zwrotne. Tworzone są najczęściej na zasadzie wymiany: ty linkujesz daną stronę, a ona robi to samo dla ciebie. Odwiedź witryny o podobnej do twojej tematyce i zapytaj właściciela czy istnieje możliwość wymiany linków. Skorzystaj z systemów wymiany linków.
2
Następną czynnością jest zbudowanie odpowiedniej treści strony. Zawartość strony powinna udzielać cennych informacji odwiedzającym ją użytkownikom i umożliwiać znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jeśli na przykład sprzedajesz aparaty cyfrowe, umieść na stronie artykuł zawierający porady na temat tego, jak robić lepsze zdjęcia. Daj użytkownikom możliwość komentowania artykułów i dzielenia się nimi poprzez serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, MySpace czy Nasza-Klasa. Treść i komentarze pozwolą Google zbudować listę wartościowych słów kluczowych odnoszących się do twojej witryny i sprawią, że jej pozycja w rankingu wzrośnie.
3
Twórz linki jednostronne. Pisanie artykułów jest doskonałym sposobem tworzenia linków jednostronnych prowadzących do twojej witryny. Pisz wartościowe artykuły i umieszczaj je na portalach dających taką możliwość. Pod każdym artykułem będziesz mieć możliwość umieszczenia źródła i informacji o autorze. Wykorzystaj to do utworzenia linków prowadzących do twojej strony internetowej. Ludzie szukający określonej treści w Internecie łatwiej trafią na twój artykuł i mogą zechcieć opublikować go na swoich stronach internetowych, podając jednocześnie jego źródło. Pisz i publikuj jeden artykuł miesięcznie a zauważysz, że liczba odsłon strony i ilość unikalnych użytkowników znacząco wzrosną. Skutkiem tego będzie wzrost Page Rank.
4
Artykuły, które piszesz dla innych portali powinny różnić się treścią od tych, które znajdują się na twojej stronie.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

informatyk3
17.04.2013
Witam
Page Rank i pozycja strony w Google jest też zależna od ilości wejść na stronę i czasu przebywania na tejże stronie, czasu "ładowania" strony itp.
Wysoko
21.11.2011
Ależ dziękuję niezmiernie za te cenne informacje tak zwięźle podane Pięknej Nieznajomej.