Jak wyczyścić obicia mebli z mikrofibry

Jak wyczyścić obicia mebli z mikrofibry

Dd - specjalista Tipy.pl
Jak wyczyścić obicia mebli z mikrofibry
1 z 4
Mikrofibra to włókno syntetyczne z bardzo cienkich nici, jest niedrogie i często używane jako obicie na fotele, sofy i kanapy. Mikrowłókna są trwałe i odpychają wodę, dlatego wydaje się wyjątkowo atrakcyjne. Jednak producenci mebli i sprzedawcy chcieliby abyś wierzył, że meble takie są odporne na plamy i prawie niezniszczalne. To niestety nie jest prawda! Każdy, kto posiada psa lub kota i kanapę z mikrofibry może ci to powiedzieć.
1
Najtrudniejszą rzeczą podczas czyszczenia mebli z mikrofibry jest to, że do większości z nich (ale nie wszystkich), nie można używać mydła i wody, albo na materiale pojawią się pierścienie z wody, a to może się skończyć gorzej niż przedtem czyszczeniem! A tego na pewno chcemy uniknąć.
2
Jak wyczyścić obicia mebli z mikrofibry krok 2
Więc teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, jakiego rodzaju preparat pomoże ci wyczyścić meble z mikrofibry? Mikrowłókna produkowane są na bazie poliestru, więc większość preparatów które mogą być użyte do czyszczenia poliestru mogą być również wykorzystywane do czyszczenia mikrofibry. Jednym z takich środków jest alkohol.
3
Jak wyczyścić meble? Alkohol (wódkę lub spirytus salicylowy) wlej do butelki z rozpylaczem. Mebel spryskaj cienką warstwą alkoholu, a następnie ściereczką z mikrofibry delikatnie zetrzyj alkohol. Plamy znikną bez śladu, a materiał będzie wyglądał jak nowy.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie