kosmetyki w lodówce

Lodówka i kosmetyki

olaa - specjalista Tipy.pl
kosmetyki w lodówce
1 z 4
Jeśli twoja kosmetyczka pęka w szwach możesz część rzeczy przenieść do lodówki. W chłodnych temperaturach najlepiej przechowywać szminki, cienie i kremy.
1
Przechowuj szminki w zamrażarce
Jeżeli chcesz zachować świeżość szminki na dłużej, to przechowuj ją w niskich temperaturach. Idealnym miejscem będzie właśnie zamrażarka. Dzięki stałej, niskiej temperaturze, będzie znacznie dłużej zdatna do użytku, zachowa nasycenie koloru przez długi czas (a to ważne jest szczególnie przy intensywnych kolorach, których nie używasz codziennie) i zabezpieczysz ją przed uszkodzeniami. Dlatego nie wahaj się i wrzuć wszystkie nieużywane pomadki do zamrażalnika.
2
Zatemperuj kredki w łatwy sposób
Jeżeli chcesz uzyskać mocną, ostrą końcówkę w dowolnej kredce, to przed temperowaniem koniecznie umieść ją w zamrażalniku na 10 do 15 minut. W ten sposób rdzeń będzie twardszy, z łatwością da się zatemperować, a co równie ważne nie będzie się łamał podczas temperowania. Dzięki temu trikowi w kilka chwil twoja kredka będzie jak nowa.
3
krem przechowywanie
Przechowuj naturalne produkty kosmetyczne
Drogeryjne kosmetyki wypełnione są konserwantami przedłużającymi ich trwałość. Jeżeli chcesz jednak skorzystać z dobrodziejstw natury i korzystasz z naturalnych kosmetyków, to musisz liczyć się z tym, że ich przechowywanie nie jest tak proste jak w przypadku drogeryjnych kosmetyków. Aby jak najdłużej cieszyć się ich właściwościami, przechowuj je w niskiej temperaturze. Lodówka i zamrażarka będą więc idealnym miejscem.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

maseczka z płatków
pasta do zębów domowej roboty
maseczka domowej roboty

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie