Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Zdrowie Seksualne > Co warto wiedzieć o mięśniach Kegla?

Co warto wiedzieć o mięśniach Kegla?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy, które wyćwiczone ułatwiają poród i przyspieszają dojście do formy po porodzie, zmniejszają ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości jak nietrzymanie moczu oraz skutecznie zwiększają satysfakcję seksualną.
1
mięsnie kegla
Podstawowym pytaniem, które nasuwa się po zapoznaniu się z tymi kilkoma zaletami to jak wyćwiczyć mięśnie Kegla? Otóż, najlepiej jest napinać mięśnie dna miednicy, jednak bez napinania mięśni pośladków i brzucha. Na początku może wydawać się to trudne, jednak po pewnym czasie wejdzie w nawyk.
2
ćwiczenia
Aby mięśnie Kegla były odpowiednio wyćwiczone należy regularnie powtarzać serie ćwiczeń. Najlepiej jest położyć się na plecach lub stanąć w lekkim rozkroku i napinać te grupę mięśni przez około 5 sekund, a następnie rozluźniać. Na początek wystarczy kilka powtórzeń (najlepiej 5), które przyniesie efekty. Po tygodniu ćwiczeń możemy wydłużyć czas napięcia mięśni do 10 sekund i 3 powtórzeń na dzień. Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć regularnie!
3
ćwiczenia
Należy również wspomnieć, że ćwiczenia Kegla nie są dla każdej kobiety. Niektóre kobiety posiadają przewlekłe napięcie mięśni dna miednicy, a ich mięśnie są krótkie i napięte przez większość dnia. To często powoduje ból podczas stosunku, trudności z oddawaniem moczu i uczucie napięcia w okolicy miednicy. To samo dotyczy kobiet, które regularnie ćwiczą mięśnie i nawet po kilku miesiącach ćwiczeń nie widać rezultatów. W większości przypadków należy zgłosić się do lekarza specjalisty, który pomoże rozwiązać problem i zaproponuje odpowiednie ćwiczenia, specjalnie dobrane pod Twoją anatomię.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Niskie libido może być oznaką stanu zdrowia,  w tym problemów z nadnerczami. Twoje nadnercza to dwa narządy wielkości...
Domowe sposoby na zwiększenie libido
Niskie libido może być oznaką stanu zdrowia, w tym...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.