Tutaj jesteś: Jedzenie i Picie > Żywność > Owoce > Jak efektywnie obrać cytrynę ze skórki?

Jak efektywnie obrać cytrynę ze skórki?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Wszyscy wiemy, że sok z cytryny jest pełen witamin i składników odżywczych. Sok odtruwa organizm, wzmacnia układ odpornościowy, dostarcza energii oraz poprawia funkcjonowanie wątroby. Jednak najcenniejszym składnikiem cytryny jest jej skórka. Większość składników odżywczych znajduje się właśnie w niej. A jak pozyskać więcej skórki z cytryny? Jest na to prosty sposób. Oto on.
1
cytryna skórka
Skórka z cytryny zawiera do dziesięciu razy więcej składników odżywczych niż sok z cytryny. Stosując skórkę z cytryny można szybko i skutecznie pozbyć się z organizmu toksyn i zanieczyszczeń. Substancje zawarte w skórce cytryny mogą całkowicie zatrzymać proliferację komórek nowotworowych w organizmie.
2
skórka cytryna
Skórka wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Chroni także przed chorobami pęcherzyka żółciowego, a także zalecana jest osobom cierpiącym na żylaki. W skórce znajduje się limonen, który wykazuje dużą skuteczność w przypadku nowotworu sutka.
3
jak pozyskać skórkę z cytryny
Jak najefektywniej wyodrębnić skórkę z cytryny? Wybieramy cytryny z uprawy ekologicznej. Jeśli takich nie znajdziemy, cytryny należy dokładnie umyć w wodzie z dodatkiem octu. Następnie cytryny bez widocznych skaz, wkładamy do plastikowej torebki i zamrażamy. Po 2-3 godzinach zamrożone cytryny ścieramy na tarce.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Skórki warzyw i owoców są źródłem witamin. W końcu to w nich zbiera się ich najwięcej. Zazwyczaj jednak lądują w koszu,...
12 trików na wykorzystanie skórek owoców i warzyw
Skórki warzyw i owoców są źródłem witamin. W końcu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.