kwas borowy

Kilka bardzo przydatnych zastosowań kwasu borowego

olaa - specjalista Tipy.pl
kwas borowy
1 z 4
Gdy ktoś wspomina o kwasie borowym, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to szkodliwa substancja chemiczna, która może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jednak prawda jest taka, że kwas borowy jest nieorganicznym związkiem chemicznym, który w przyrodzie występuje jako minerał. Drogocenne właściwości kwasu są w medycynie nieocenione! Pomaga on walczyć z różnymi rodzajami infekcji grzybiczych, takich jak grzybicze zakażenie pochwy czy grzybica stóp. Lista korzyści jakie płyną z używania kwasu borowego jest dość obszerna, a z kilkoma możemy zapoznać się poniżej.
1
karaluchy
Drożdżakowe zapalenie pochwy
Grzybica pochwy zwana również kandydozą pochwy to schorzenie ginekologiczne występujące u około 75 procent kobiet przynajmniej raz w życiu. Niektórzy lekarze zalecają specjalnie zaprojektowane kapsułki z kwasem borowym, aby skutecznie zwalczyć infekcję, którą trudno jest usunąć za pomocą leków farmaceutycznych.

Karaluchy
Niestety, karaluchy mogą pojawić się wszędzie – w domu, w pracy, sklepie, biurze czy restauracji. Owady te, są nie tylko paskudne i przerażające ale mogą również zagrażać życiu i zdrowiu ludzi. Na szczęście na ratunek przychodzi nam kwas borowy, który skutecznie odstrasza owady. Niewielkie ilości rozsypanego proszku, odstraszają owady i mogą sprawić, ze karaluchy będą trzymać się z dala od naszego domu czy miejsca pracy.
2
przemywanie oczu
Przemywanie oczu
Jeśli chcesz w łatwy i tani sposób zadbać o swoje oczy to bez problemu możesz przemywać je wacikiem nasączonym roztworem kwasu borowego. Bez znaczenia jest czy masz podrażnione oczy, czy też poważną infekcję – kwas borowy świetnie sprawdzi się w obu przypadkach, ponieważ skutecznie łagodzi stan zapalny i eliminuje bakterie.

Trądzik
Wiele osób używa kosmetyków na bazie kwasu borowego, aby pozbyć się uporczywego trądziku. W rzeczywistości, wiele produktów kosmetycznych posiada w swoim składzie kwas borowy, który jest świetnym środkiem eliminującym bakterie.
3
sprzątanie łazienki
Grzybica
Kwas borowy może być bardzo przydatny w przypadku zakażeń grzybiczych. Stosuje się go przy zakażeniu paznokci, stóp oraz wielu innych przypadkach. Już niewielka ilość kwasu skutecznie eliminuje infekcje oraz łagodzi uczucie swędzenia i pieczenia. Ponadto kwas borowy pomoże usunąć nieprzyjemny zapach stóp.

Domowe porządki
Kwas borowy jest stosowany jako silny środek pomocny przy sprzątaniu domu, usuwa on plamy, eliminuje brzydkie zapachy oraz odkaża. Wiele osób używa go do czyszczenia armatury łazienkowej. Wystarczy nanieść odrobinę kwasu borowego na czyszczoną powierzchnię, odczekać około pół godziny i gotowe.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie