Pilates

Jak metoda Pilates kształtuje ciało?
MartenkaMartenka - specjalista Tipy.pl

Chcesz wiedzieć czym jest Pilates i co możesz osiągnąć wybierając tą metodę ćwiczeń? Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta. Pilates ma na celu wzmocnienie centrum twojego ciała, czyli strefę, która obejmuje dolną linię żeber, a linię poniżej pośladków. Efekty uzyskasz, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie. Dzięki temu nie tylko wzmocnisz swoją sylwetkę, ale również poprawisz równowagę swojego ciała. Przeczytaj dokładnie i dowiedz się co Pilates może dla Ciebie zrobić?!
1
Opracowana 1920 roku przez legendarnego trenera i założyciela Studia Pilates – Josepha H. Pilates’a, metoda Pilates jest to system ćwiczeń fizycznych skupiony na zwiększaniu elastyczności i siły ciała bez budowania dodatkowej masy. Nic więc dziwnego, że pierwszymi osobami trenującymi tą właśnie metodą byli tacy znani tancerze jak Martha Graham czy choćby George Malanchine.
Ale Metoda Pilates to nie tylko stary zestaw ćwiczeń. To jest cała seria kontrolowanych ruchów ciała przy wykorzystaniu zarówno ciała jak i umysłu, a ćwiczenia te są wykonywane przy pomocy specjalnie do tego przygotowanych sprzętów i mat - oczywiście pod okiem trenera.
2
Jak wykorzystać tę metodę dla własnych celów?
Ćwicząc Pilates sprawisz, że Twoje ciało będzie szczuplejsze, a Ty będziesz się cieszyć zdrowiem – dokładnie tak, jak tego chcesz.

Ćwicząc zyskasz:
Płaskie i twarde mięśnie brzucha bez wykonywania forsownych przysiadów
Twarde jak stal pośladki bez dodatkowych, dziwnych sprzętów
Szczupłe, wyrzeźbione nogi i łydki bez aerobiku na ‘stepach’
Wzmocnione i szczupłe ramiona bez podnoszenia ciężarów
Ogromną poprawę w postawie, gracji, równowadze i zwiększoną elastyczność
Czy to nie są cele, które chcemy osiągnąć?
3
Ta metoda może być podstawowym sposobem na ukształtowanie ciała i zapobieganie urazom.
Fizykoterapeuci i lekarze ortopedii odkryli niedawno, że Metoda Pilates kształtuje ciało, ale również w połączeniu z rehabilitacją może przyśpieszyć powrót do zdrowia po uszkodzeniach tkanki miękkiej ciała.

Choć popularność Pilates wzrosła znacząco w ostatnich latach, nie jest to tylko przelotna moda, bo już od wielu lat dla profesjonalnych tancerzy i gwiazd światowej sceny był on sekretem utrzymania ładnej sylwetki i zdrowia. A teraz ta właśnie metoda jest ogólnie dostępna dla wszystkich chcących zmienić swój tryb życia i wygląd.

Jego udowodnione osiągnięcia w ćwiczeniu i poprawieniu wyglądu jednych
z najlepszych ciał w świecie to również bardzo bezpieczny zakład, że może on pomóc również i Tobie.
Spróbuj sam i zobaczysz różnicę.

Sam Joseph H. Pilates powiedział kiedyś:
„Po 10-u sesjach poczujesz różnicę, po 20-u sesjach zobaczysz różnicę, po 30-u sesjach będziesz miał nowe ciało.”
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie