mozg

4 główne przyczyny zanieczyszczenia mózgu

grzes_s - specjalista Tipy.pl
mozg
1 z 5
Toksyny są nieodłączną częścią współczesnego świata, a kiedy uświadomisz sobie jak bardzo mogą być szkodliwe, pomyśl jak mogą wpłynąć na zdrowie twojego mózgu. Według badań naukowych neurotoksyny hamują rozwój mózgu u dzieci, a także mogą przyczynić się do powstania ADHD, autyzmu czy choroby Parkinsona w późniejszym wieku. Utrzymywanie dobrego zdrowia Twojego mózgu może pozwolić Ci zwiększenie ogólnego stanu zdrowia.
1
stres
Przyczyny zanieczyszczenia mózgu
Jeśli odczuwasz trudności w uzyskaniu odpowiedniego poziomu koncentracji, jasnym myśleniu czy przejściu w stan relaksu możesz być narażony na czynniki niszczące Twoje zdrowie. Poznaj cztery podstawowe czynniki, które mają zasadniczy wpływ na funkcjonowanie Twojego mózgu.

Stres
Podczas stresu organizm uwalnia związek, który nazywa się kortyzolem. Małe czynniki stresogenne są konieczne by realnie brać udział w życiu, jednak problem pojawia się kiedy organizm non stop jest w stanie stresu. Jeśli kobieta w ciąży byłaby w stanie ciągłego stresu, kortyzol mógłby przedostać się przez łożysko do płodu, mając potencjalną możliwość wpływania na mózg dziecka.
2
zanieczyszczenie powietrza
Zanieczyszczenia powietrza
Według jednego z badań naukowych zanieczyszczenia mogą być odpowiedzialne za obniżenie sprawności umysłowej, pogorszenie zdolności pamięci, a także spowolnienie tempa rozwoju u dzieci. Jednymi z najgroźniejszych związków wydają się być wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA), które powstają nie tylko w procesie spalania paliw stałych przez pojazdy samochodowe, ale powstaje także przy spalaniu tytoniu czy węgla opałowego. W przypadku unikania zanieczyszczeń tego typu mamy niestety bardzo małe pole manewru i jesteśmy ściśle zależni od uwarunkowania środowiska.
3
zanieczyszczenie mózgu
Toksyny typu BPA
Są to zanieczyszczenia o bardzo dużej toksyczności, mogące zaburzyć wzrost mózgu, a nawet wywołać takie objawy jak nadpobudliwość.

Cukrzyca
Według nowych badań naukowych cukrzyca jest związana z gorszą wydajnością w testach poznawczych szczególnie w przypadku zdolności związanych z kontrolą emocji, zachowań oraz myśli.
4
sport
Jak poprawić funkcjonowanie mózgu?
Przede wszystkim jak najwięcej przebywaj na świeżym powietrzu. Trening fizyczny niewątpliwie wykazuje pozytywne skutki w przypadku ca lego organizmu począwszy od wzmocnienia systemu immunologicznego, po kontrole nad własnym ciałem i umysłem. Pamiętaj, że praca nie jest formą treningu. Innym sposobem, który niewątpliwie pomoże Twojemu organizmowi odzyskać równowagę są probiotyki i prebiotyki. Istnieje wiele badań naukowych wykazujących, że mają one pozytywny wpływ na poziom naszego zdrowia, w tym również psychicznego, co jest bardzo ważne. Jeśli to za mało, możesz uzupełnić swoją dietę w naturalne zioła, które podniosą Twoje zdolności twórcze i analityczne.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

nadmierne pocenie się
ocet jabłkowy bóle głowy

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Darek
27.09.2017
A telefony komórkowe nie szkodzą?Szkodzą i to jeszcze jak.