Królik miniaturka

Jak zaopiekować się króliczkiem miniaturką?

AsienkaAsienka - specjalista Tipy.pl
Króliczki miniaturki są słodkie i rodziny często to właśnie te małe istotki wybierają na swoje pupile. Jesteś gotowy na wyzwanie hodowania króliczka miniaturki? Zastosuj się do tych rad, a ten mały zwierzaczek będzie żył długo i szczęśliwie jako część Twojej rodziny!
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Klatkę
* Zabawki
* Świeże warzywa i owoce

1
Musisz wiedzieć, że istnieje wiele ras królików. Poszukaj takiej, która będzie dla Ciebie odpowiednia, dlatego, że rasy to różnica w wielkości, sposobie dbania jak również sposobie zachowania tych małych gryzoni.
2
Średnio ośmiotygodniowe króliczki mogą już być przygarnięte przez nową rodzinę.
3
Zaadoptuj króliczka najwcześniej jak się da. Wtedy nie będziesz miał trudności z jego wychowaniem, bo właśnie wtedy najlepiej się uczą. A te, które mają już 6 miesięcy mogą być nawet agresywne.
4
Poszukaj króliczka zdrowego – przyjrzyj się jego oczom i noskowi; nie powinien mieć na nim żadnych skorup ani wydzielin.
5
Upewnij się, że mocz królika jest klarowny. Owszem, może mieć on silny zapach, ale nie powinien być on mętny. Bobki powinny być twarde.
6
Bądź świadom, że króliki też mogą być wykastrowane, tak jak psy czy koty. To jest nawet dobry pomysł, ponieważ króliki rozmnażają się w bardzo dużym tempie. Kastracja również powoduje, że króliki są łagodniejsze i spokojniejsze. Króliki wymagają też szczepienia, więc zaraz po zakupie umów się na wizytę u weterynarza.
7
Aby żył długo i szczęśliwie z Twoją rodziną, dbaj o niego. Króliki też przywiązują się do swoich właścicieli, więc odwdzięczą się miłością.
?

Wskazówki
* Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na wychowanie królika, przygarnij już odchowanego ze schroniska.

Powiązane porady

Zabezpieczenie kabli przed królikiem
Noszenie królika

Podobne porady

Komentarze (32)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

łatek króliczek
31.08.2015
myślę że niektóre króliczki są bardzo szybkie i uważam też że są słodkie ,ale potrzebują dużo uwagi a kiedy się położą na brzuszek są bardzo długie
julilla
01.04.2014
Zaadoptuj króliczka najwcześniej jak się da. Wtedy nie będziesz miał trudności z jego wychowaniem, bo właśnie wtedy najlepiej się uczą. A te, które mają już 6 miesięcy mogą być nawet agresywne. - co za bzdura, nie masz pojęcia o królikach
kotek
26.06.2012
Proszę , pomóżcie mi . Moja samica zakopuje się w sianku . Co to oznacza .
Rudaa. <33
14.04.2012
Mam do wass pytanie . Mój królik to miniaturka i nie chce jeść i jest bardzo spokojna i jak ją biore na ręce to mi piszczy do ucha . co mam zrobić. ? Boję się o swojego królika ma na imie Mała Dejzi mam też drugiego królika ma na imie Król i ma 2lata ale mała dejzi ma 5miesięcy pomóżcie mój królik chyba zdechnie boje sie o nią... dajcie rade
Czarek ;P
19.03.2012
Mój królik ma około tygodnia, nie można mu dawać marchewki bo pani z zoologicznego powiedziała z może dostać rozwolnienia (sraczki) i wtedy może zdechnąc :(. Także dobrze radze dawać suchą karme, wode w poidełku no i sianko :P
masia2803
31.12.2011
do asienka: mój króliczek ma 13 miesięcy i czasami robi miękkie kupki... czy to coś oznacza?
masia2803
31.12.2011
do asienka: mój króliczek ma 13 miesięcy i czasami robi miękkie kupki... czy to coś oznacza?
kaaarola
15.11.2011
Jaką płeć wybrać ?
(królik miniaturka)
Cookie
11.10.2011
Hej ! Radzicie kupno królika ?
Tidadida
15.04.2011
Ja się znam na szynszylach,Klementynka! Jeśli chcesz o coś spytać to pisz do mnie śmiało!