miód

Lecznicze właściwości wody z miodem

katarzyna_a - specjalista Tipy.pl
miód
1 z 4
Lecznicze właściwości miodu są doskonale znane, ale nie wszyscy wiedzą, jakie zalety prozdrowotne ma woda z miodem. Mieszanka tych dwóch składników od dawna jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, a także w celach kosmetycznych.
1
miód leczenie
Rozmieszaj jedną łyżeczkę miodu w szklance letniej wody. Otrzymasz w ten sposób 30% roztwór miodu, który ma identyczny skład, co osocze krwi. W wodzie miód tworzy związek, który zwiększa lecznicze właściwości samej wody.

Mieszanka wody i miodu jest szybko przyswajana przez organizm. Woda z miodem pozytywnie wpływa na trawienie, wszystkie części przewodu pokarmowego i przyśpiesza pracę jelit. Napój ten poprawia odporność, a także wspomaga leczenie przeziębienia oraz zapalenia oskrzeli.
2
miód oczyszczanie
Wszystkie pasożyty, które mogą zamieszkiwać przewód pokarmowy człowieka nie lubią żółtego koloru. Przy pomocy wody z miodem oczyścisz swoje jelita z zalegających tam resztek przemiany materii. Jeśli więc na początku tego procesu twoja waga wzrośnie nie panikuj, ponieważ jest to efekt rozpulchniania resztek jedzenia znajdujących się w jelitach. To pierwszy etap pozbywania się ich z organizmu.

Z czasem praca jelita grubego wróci do normy. Picie wody z miodem pomoże przywrócić odpowiednią mikroflorę w jelitach. Dzięki wodzie z miodem pożegnasz się z niekontrolowanym oddawaniem moczu w nocy.
3
woda z miodem
Wodę z miodem powinno się pić rano na pusty żołądek, ponieważ wtedy nasz organizm jest w stanie najwięcej na tym skorzystać.

Ten niezwykły napój z nadzwyczajnymi właściwościami prozdrowotnymi powinien być pity zarówno wcześnie rano, jak i pod koniec dnia, tuż przed położeniem się spać. Trzeba pamiętać, że zawsze należy przygotować go tuż przed wypiciem, a nie dużo wcześniej.

Ponieważ mieszanka wody z miodem odżywia skórę, możesz używać jej do mycia twarzy. To znakomity naturalny kosmetyk, używany od starożytności.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (7)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

inPut
27.02.2017
A ja zacząłem mniej żreć i przez trzy miesiące schudłem 7 kg. !
jm
27.02.2017
Szkoda, że nie napisali że z prawdziwym miodem a nie z podróbką z supermarketu. Po pierwsze każdy miód o tej porze czyli koniec lutego - powinien być już skrystalizowany , lejący się o tej porze to podróbka. Tego Ci nie powiedzą!!! Jak wiruje miód rzepakowy to po 2 tygodniach jest już konsystencja stała a lipowy trochę dłużej - ale nie o tej porze!!!
ja
27.02.2017
To pasożyty mają oczy i latarkę?
astra
27.02.2017
Skoro łyżeczka miodu w szklance wody daje 30% roztwór, to nie mam pytań. Chociaż kilka by się przydało.
Jacek
27.02.2017
Trzeba pamiętać, że zawsze należy przygotować go tuż przed wypiciem, a nie dużo wcześniej. ???
A w całym internecie trąbią, że napój trzeba przygotować kilka godzin wcześniej.
Ola
27.02.2017
Kilka dni temu, zalecano mi pić na czczo wodę z cytryną, no wiec ile tych szklanek z różnpościami mam pić ??????
goldenrose
26.02.2017
Codziennie piję wodę z miodem albo z cytryną. Jestem na diecie Sandruni, schudłam 8 kg