astma leczenie

6 produktów pomocnych w leczeniu astmy

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
astma leczenie
1 z 4
Astma jest chorobą płuc, która prowadzi do trudności w oddychaniu. Ataki astmy zdarzają się, gdy coś zablokuje przepływ powietrza do płuc. Niektóre przyczyny astmy to zanieczyszczenie powietrza, reakcje alergiczne, infekcje dróg oddechowych oraz siarczyny zawarte w pożywieniu i lekach. Typowe objawy astmy to kaszel, świszczący oddech, duszność i ucisk w klatce piersiowej. Astma najczęściej występuje u dzieci i młodych dorosłych. Istnieje wiele naturalnych sposobów walki z astmą, począwszy od ziół po produkty żywnościowe. Kilka z produktów znajdziesz w dalszej części artykułu.
1
figi astma
Papryczki chilli
Pikantne rzeczy takie jak papryczka chili może pomóc ci lepiej oddychać. Specjaliści twierdzą, że składniki zawarte w papryczce rozcieńczają płyny zalegające w płucach, gardle i jamie ustnej. Rozcieńczony śluz z łatwością można odkaszleć, co pozwoli prawidłowo oddychać.

Figi
Właściwości dietetyczne figi wspomagają uwolnienie flegmy zalegającej w drogach oddechowych oraz złagodzić problemy w oddychaniu. Jednym ze sposobów, aby wykorzystać optymalne korzyści z figi należy trzy suszone figi moczyć je w filiżance wody przez noc. Rankiem figi trzeba zjeść, a potem wypić wodę. Proces ten pozwala szybko przynieść ulgę w objawach astmy.
2
cebula astma
Miód
Miód to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z astmą. Niektórym osobom wystarczy, że zaczną wdychać zapach miodu, który może przynieść pozytywne efekty. Dla większości osób szklanka wody z łyżeczką miodu, spożywana trzy razy dziennie będzie skutecznym środkiem leczenia astmy. Innym sposobem jest zmieszanie łyżeczki miody z połową łyżeczki cynamonu. Mieszanka ta sprawi, że będziesz lepiej spać oraz usunie flegmę.

Cebula
Cebula ma właściwości przeciwzapalne, które mogą zwęzić drogi oddechowe. Jedz surową cebulę, aby oczyścić drogi oddechowe. Jeśli nie tolerujesz zapachu i smaku surowej cebuli, może jeść gotowaną.
3
kawa astma
Cytryna
Osoby chore na astmę maja zazwyczaj niski poziom witaminy C w organizmie. Cytryna jest bogata w witaminę C oraz w przeciwutleniacze, które mogą zmniejszyć objawy astmy. Pij sok z cytryny, jeśli cierpisz na ataki astmy. Także pomarańcze, truskawki i jagody mają wiele składników odżywczych zmniejszających objawy astmy.

Kawa
Kofeina z kawy może pomóc zapobiegać i zmniejszać ataki astmy. Kawa udrażnia drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie. Nie pij więcej kawy niż 3 filiżanki dziennie. Jeśli nie lubisz kawy, pij mocną czarną herbatę.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

astma, astma oskrzelowa, astma leczenie
astma
atak astmy

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie