ciąża

3 fakty dotyczące kobiet po cesarskim cięciu

lucy - specjalista Tipy.pl
ciąża
1 z 4
Bycie matką nigdy nie jest łatwym zadaniem: wiąże się z nim duża odpowiedzialność, wysiłek i wyzwanie. Poddanie się cesarskiemu cięciu wymaga dużej siły i odwagi i tylko kobieta i matka zdaje sobie sprawę, jak dużego hartu ducha wymaga. Oto 3 fakty. O których wiedzą tylko kobiety, które urodziły dzięki cesarskiemu cięciu.
1
poród
Stawiają czoło konsekwencjom, jakie niesie za sobą interwencja chirurgiczna
Niektórzy mogą sądzić, że cesarskie cięcie to standardowa procedura, jednak uważane jest ono za poważną operację. I tak jak w przypadku innych poważnych zabiegów, również niesie za sobą ryzyko zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Ponadto trudno, by podczas operacji był na sali przyszły ojciec lub inny członek rodziny. Kobieta zostaje sama, pozbawiona wsparcia najbliższych osób. Trudno o lepszy przykład walki, niż ten, gdy kobieta, w samotności, pełna lęku, ale też bezwarunkowej miłości i siły, robi wszystko, by przynieść na świat małego człowieka.
2
dziecko
Kobieta po cesarskim cięciu nie wie, czy wszystko jest w porządku do momentu aż opuści salę operacyjną
Lekarze również nie są w stanie ocenić, czy zabieg zakończył się sukcesem wcześniej niż w momencie, gdy przestanie działać środek znieczulający. Podczas cesarskiego cięcia kobieta pozostaje przytomna. Nie czuje bólu, ale czuje wszystkie ruchy, jakie lekarze wykonują w jej ciele. To bardzo nieprzyjemne uczucie. Mimo wszystkich tych niedogodności, kobiety przechodzą przez zabieg z myślą, że nagroda warta jest takiego poświęcenia.
3
cesarskie cięcie
Przechodzą przez okres rekonwalescencji jak prawdziwe bohaterki
Kiedy rodzi się dziecko, świat matki kręci się wokół niego i wokół spełniania jego potrzeb. Wymaga to sił i dobrej organizacji i trudno jest temu podołać, czując ból i ogromny dyskomfort, który jest nieodłączną częścią rekonwalescencji po operacji chirurgicznej. Kobieta po zabiegu cesarskiego cięcia musi przekroczyć próg bólu i odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, którą można porównać tylko do siły innych matek. Bez względu na to, jak jest to trudne wyzwanie, pokonują je z uśmiechem i miłością do dziecka. Każda bezsenna minuta, każda zmieniona pieluszka, każdy uśmiech i dotyk małej rączki, każdy oddech dziecka i jego wspaniały zapach są tego warte.

Kobiety, które noszą bliznę niepozwalającą im zapomnieć wydarzenia, które jest jej przyczyną, są godne podziwu. Drogie matki, noście z dumą ten piękny znak. Nie ukrywajcie go i nie przykrywajcie, bo nie każda kobieta ma przywilej jej posiadania.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie