odchudzanie sposoby

5 niezwykłych sposobów na spalenie kalorii

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
odchudzanie sposoby
1 z 4
Wszyscy wiemy, że jedzenie odpowiednich posiłków i regularny wysiłek fizyczny to najlepsze sposoby, aby spalić kalorie. Z drugiej strony, istnieje kilka innych, dość nietypowych sposobów, które pomogą zwiększyć proces spalania kalorii. Oto 5 niekonwencjonalnych sposobów.
1
żucie gumy
Pij zimną wodę
Woda naprawdę jest najlepszym napojem, który może odpowiednio nawodnić organizm. Woda pitna może zwiększyć metabolizm i zapobiec otyłości. Wiele badań wykazało, że zimna woda maksymalizuje proces spalania kalorii. Już wypicie 500ml zimnej wody może zwiększyć spalani kalorii o 25-30% w ciągu zaledwie 90 minut.

Żuj gumę
Guma do żucia może powodować uczucie pełności i sytości. Może pomóc zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii. Niektóre badania wykazują, że guma do żucia może również przyspieszyć metabolizm, zwłaszcza jeśli żujesz ją tuż po posiłku. Pamiętaj, aby wybierać gumy bez cukru.
2
oddawanie krwi
Oddawaj krew
Nie tylko uratujesz czyjeś życie, ale również zwiększysz ilość spalanych kalorii. Podczas oddawania krwi, organizm całą swoją energią wykorzystuje do syntezy czerwonych krwinek i nowych białek. Przekazanie krwi ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak zwiększenie aktywności przeciwutleniających co zmniejsza ryzyko chorób serca i zmniejszenia procesów zapalnych.

Więcej się śmiej
Śmiech nie tylko poprawia zdrowie psychiczne, odporność, pamięć, ale również może spalić kalorie. Sposób ten nie pomoże ci szybko schudnąć, ale jest świetny na ogólnego stanu zdrowia.
3
bieganie zimą
Ekspozycja na zimno
Ekspozycja na zimno, przyspiesza metabolizm poprzez stymulowanie aktywności brązowej tkanki tłuszczowej. Brązowy tłuszcz, pomaga schudnąć, kontroluje poziom cukru i zwiększa spalanie kalorii. Badania wykazały, że zimno może zwiększyć proces spalania kalorii w zależności od ilości brunatnej tkanki tłuszczowe w twoim ciele. Weź zimny prysznic, obniż temperaturę w pokoju lub po prostu wybierz się na spacer, gdy jest zimno.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie