chlamydia

6 domowych sposobów leczenia chlamydii

Badylaleczka - specjalista Tipy.pl
chlamydia
1 z 4
Chlamydia to choroba bakteryjna, przenoszona drogą płciową i spowodowana jest przez bakterie zwane chlamydia trochamatis. Choroba ta dotyka głównie szyjki i macicy u kobiet, natomiast u mężczyzn w cewce moczowej (penisie). Mimo, że wiele osób nie uważa jej za groźną chorobę, jest ona dość kłopotliwa i nieprzyjemna. Najbardziej zalecanym sposobem leczenia są antybiotyki. Choroba ta znana była już w czasach starożytnych. Nim pojawiły się leki, chorobę leczono naturalnymi środkami. Oto kilka z nich.
1
chlamydia domowe sposoby
Czosnek
Ta naturalna przyprawa zawiera właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Żucie trzech lub czterech ząbków czosnku dziennie, pomaga leczyć chlamydię. Można również kupić tabletki z czosnkiem i zapewnić dawkowanie równoznaczne z 3-4 ząbkami czosnku. Osoby z cukrzycą powinny zachować ostrożność w stosowaniu czosnku. Czosnek może powodować krzepnięcie krwi.

Szałwia
Szałwia jest wieloletnim ziołem znalezionym w rejonie Morza Śródziemnego. Ma ona właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, jest jednym z najczęściej używanych środków do walki z chlamydią od czasów starożytnych. Aby przygotować napar należy posiekać 50g liści szałwii i ugotować je w 250ml wody. Napar należy pić przez 3 tygodnie. Szałwia jest bezpiecznym środkiem bez skutków ubocznych.
2
domowe sposoby chlamydia
Kurkuma
Kurkuma posiada silne właściwości przeciwzapalne. Najlepszym sposobem użycia kurkumy jest dodanie jej do mleka. Dwie łyżeczki kurkumy należy dodać do szklanki ciepłego mleka i pić je dwa razy dziennie.

Twaróg i jogurt
Zarówno naturalny niesłodzony jogurt i twaróg zawierają bakterie, które pomagają zwalczyć chlamydię. Bakterie te również wzmacniają układ odpornościowy. Spożywanie jogurtu bądź twarogu pomaga organizmowi zwalczyć infekcję bakteryjną.
3
chlamydia leczenie
Koci pazur, vilcacora
Roślina pochodzi z Ameryki Południowej i posiada właściwości lecznicze. Zaleca się, aby osoby zakażone przyjmowały po 500mg kociego pazura, trzy razy dziennie, aż do ustąpienia objawów chlamydii.

Gorzknik kanadyjski
Gorzknik jest używany głównie przez Indian w leczeniu głównie infekcji dróg moczowych i narządów płciowych. Jak stosować gorzknik? Kapsułkę rozpuścić w 500ml wody i dodać ćwierć łyżeczki soli kuchennej. Mieszaninę należy pić trzy razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

prezerwatywy
bezpieczny seks
pigułki antykoncepcyjne

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie