farmville

Jak zdobywać punkty na FarmVille?
farmvillefarmville - specjalista Tipy.pl

Zatem zacząłeś grać w FarmVille i chciałbyś jak najszybciej przechodzić z poziomu na poziom. Niestety punkty doświadczenia nie przybywają tak szybko jak pieniądze na farmie. O ile na początku gry zdobywanie kolejnych poziomów jest w miarę szybkie to na wyższych poziomach trzeba zdobyć nawet 10 000 punktów doświadczenia, aby przejść na poziom wyżej. Poniżej przedstawiam metody zdobywania punktów doświadczenia na FarmVille.
1
Oranie ziemi

Punkty można zdobyć poprzez oranie ziemi. Za każde zaorane poletko otrzymujesz 1 pkt doświadczenia.

2
Obsiewanie pól

Punkty otrzymujemy również za obsiewanie pól. Za jedno poletko można otrzymać od 1 do 3 punktów doświadczenia (w zależności od rośliny jaką sadzimy - im dłużej dojrzewa, tym więcej punktów za doświadczenie otrzymujemy).

3
Pomaganie sąsiadom

Punkty doświadczenia (jak również pieniądze) możemy zarobić również poprzez pomaganie sąsiadom na ich farmach. 5 pkt dostajemy za użyźnienie ich 5ciu pól, 5 pkt za prace w polu (przepędzenie zwierząt, wyplewienie grządek itp) oraz 1 pkt za nakarmienie kur w kurniku. W sumie możemy otrzymać aż 11 pkt doświadczenia odwiedzając tylko jednego sąsiada.

4

Zbieranie plonów (na początkowych poziomach tylko)


Na początkowych poziomach dostajemy również po 1 punkcie, za każde poletko z którego zbierzemy plony. Jednakże w dalszych poziomach otrzymujemy punkty za plony wyłącznie wówczas gdy były użyźnione (o tym poniżej).

5
Użyźnione pola

Po osiągnięciu wyższego poziomu dostajemy punkty doświadczenia wyłącznie za plony, które zostały użyźnione przez naszych sąsiadów. Dlatego warto jest mieć dużą ilość aktywnych sąsiadów. Im więcej sąsiadów użyźni nam pola, tym więcej dostaniemy dodatkowych punktów doświadczenia.

6
Specjalizacja uprawy (Mastery Crop)

Od poziomu 9 można zacząć się specjalizować w uprawie konkretnej rośliny. Specjalizacja składa się z 3 etapów (otrzymuje się gwiazdki) i jest dość czasochłonna. Jednakże jak już otrzymamy Mastery Sign nasze zbiory będą znacznie lepsze. Wówczas na około 30% poletek będą rosły większe rośliny za które dostaniemy dodatkowe punkty doświadczenia (ze 100 poletek około 30 punktów - jednak ta liczba nie jest stała).

7
Bonusy i wynagrodzenie

Punkty doświadczenia możemy zdobywać również poprzez kolekcjonowanie wstążek "Ribbons" (żółta, biała, czerwona, niebieska). Oczywiście najwięcej punktów za doświadczenie dostajemy za zdobycie wstążek niebieskich.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

iwcia0001
16.02.2013
podobno pieniadze zarabia sie poprzez przechodzenie kolejnych leweli..ja jestem na 16 a nie mam ani jednego baksa...