kot drapanie

Co zrobić, aby kot przestał drapać meble?

MatrioSzka - specjalista Tipy.pl
kot drapanie
1 z 4
Koty są puszyste i zabawne, lecz lubią drapać. Drapanie jest ich naturalnym zachowaniem. Nawet jeśli twój kot jest kotem wychodzącym, dobrym pomysłem jest wystawienie kotu przedmiotu do drapania na zewnątrz. Tak na wszelki wypadek, by nie drapał mebli w domu. Jak ustrzec meble przed pazurami kota? Wskazówki znajdziesz poniżej.
1
drapak dla kota
Każdy właściciel kota powinien również posiadać drapak. Drapak jest alternatywą dla drapiącego meble kota. Drapanie u kota spełnia wiele ważnych funkcji. Takich jak ścieranie wierzchniej warstwy pazurów, odsłaniając nową ostrą warstwę. Poprzez drapanie kot oznacza swój teren, rozprowadzając wydzielinę na przedmiocie.
2
kot drapie
Jak oduczyć kota drapać meble?
Zacznij od zakupu drapaka. Doskonałym drapakiem dla kota, będzie drapak dłuższy o jedną długość twojego pupila. Przy zakupie kieruj się również rodzajem materiału, który lubi drapać. Następnie postaw drapak przed meblem, który chcesz uratować przed pazurkami. Owiń mebel folią bąbelkową. Możesz również spryskać folię rozcieńczonego wodą olejku cytrusowego, koty nie lubią tego zapachu.
3
kot drapie meble
Zachęcaj kota do używania drapaka, zamiast mebli. Jeśli przyłapiesz kota na drapaniu mebli, należy mu w tym przeszkodzić. Podprowadzić pod drapak i pokazać co ma robić. Chwyć delikatnie łapkę i zaprezentuj. Jeśli kot „załapie” o co chodzi, nagródź go.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

aligru
29.04.2018
Mój kot obdrapał pół mieszkania zanim łaskawie się skupił dzięki feromonom na drapaku. Dla mnie to była ostateczność, ale na szczęście skuteczna