czkawka sposoby

4 skuteczne sposoby na czkawkę

wichrzyciel - specjalista Tipy.pl
czkawka sposoby
1 z 4
Czkawka jest irytującą przypadłością. U niektórych osób może nawet powodować nudności i wymioty. Czkawkę powoduje niekontrolowany skurcz przepony, co zdarza się głównie po wypiciu gazowanych napojów, alkoholu, zjedzeniu fast foodów, nagłej zmiany temperatury bądź z emocji. Taki skurcz można zatrzymać, wystarczy znać kilka skutecznych metod.
1
czkawka akupresura
Punkt na klatce piersiowej
Zlokalizuj kość na klatce piersiowej, która łączy żebra. Kiedy ją znajdziesz, palcem pociągnij w górę, wyczuj jej koniec. Przyciśnij skórę w tym miejscu. Nie używaj jednak zbyt dużego nacisku i nie rób tego dłużej niż 30 sekund.
2
sposoby na czkawkę
Punkt na ręce
Zaciśnij pięść, zauważysz dwie żyły na wewnętrznej stronie przedramienia. Pomiędzy tymi żyłami pojawia się wgniecenie blisko nadgarstka. Punkt, który należy ucisnąć znajduje się pomiędzy tymi żyłami, w odległości dwóch szerokości kciuka od nadgarstka. Należy go nacisnąć i przytrzymać na 20-30 sekund.
3
akupresura czkawka
Punkt na twarzy
Umieść palec pomiędzy górną wargą a nosem. Delikatnie przyciśnij i przytrzymaj palec w tym miejscu. Wytrzymaj 20-30 sekund, czkawka powinna odpuścić.

Punkt na brzuchu
Palcem znajdź punkt leżący pośrodku między pępkiem a kością łonową. Przyciśnij palcem w kierunku kręgosłupa i przytrzymaj przez 20-30 sekund.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie