ochrona przed słońcem

5 produktów, które ochronią skórę przed promieniowaniem UV

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
ochrona przed słońcem
1 z 4
Jedzenie niektórych pokarmów może naprawdę pomóc chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Nie oznacza to, że należy porzucić kremy z filtrem w lecie, ale połączyć ich działanie. Tajemnica tkwi w przeciwutleniaczach. Te bardzo silne związki pomagają zwalczyć wolne rodniki, które są przyczyna wielu problemów skórnych takich jak: przedwczesne starzenie się i nowotwory skóry. Oto najlepsze produkty, które zwiększą ochronę skóry przed promieniami UV.
1
łosoś ochrona przed słońcem
Łosoś
Łosoś zawiera ogromne ilości witaminy D. Zapobiega ona uszkodzeniu komórek skóry, które są bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Łosoś jest również pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega3), które są idealne dla skóry i mózgu.

Gorzka czekolada
Ciemna czekolada jest bogata we flawonoidy i antyoksydanty, które mogą pomóc chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
2
zielona herbata
Zielona herbata
Jak już wiemy, zielona herbata jest pełna polifenoli. Mogą one zapobiegać czerniakowi skóry. Nie zapomnij pić zielonej herbaty w okresie letnim. Pij co najmniej jedną filiżankę zielonej herbaty dzienne.
3
pomidory promieniowanie uv
Pomidory
Pomidory są bogate w karotenoidy, które chronią skórę przed słońcem i spowalniają proces starzenia się skóry. Jedno z badań wykazało, że spożywanie pomidorów w ciągu 10 dni może znacznie zmniejszyć wrażliwość skóry na szkodliwe promienie słoneczne.

Borówki
Jagody są bogate w przeciwutleniacze, dzięki nim chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Owoce te mogą również utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie