wypadanie włosów

6 powodów nadmiernego wypadania włosów

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
wypadanie włosów
1 z 4
Nadmierne wypadanie włosów może przerazić. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Nie należy się martwić, a znaleźć przyczynę i zapobiec utracie włosów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą naprowadzić cię na powód utraty włosów.
1
wypadanie włosów przyczyny
Zbyt intensywna pielęgnacja
Intensywna pielęgnacja włosów wraz stosowanie szamponów i produktów zawierających siarczany może uszkodzić włosy. Zawsze wybieraj szampony bez siarczanów tzw. SLS, SLES w składzie.

Stres
Stres jest dla włosów wrogiem numer jeden. Jeśli przeżywasz stres związany z pracą, ciążą czy zabiegiem operacyjnym w najbliższym czasie, wówczas włosy mogą nadmiernie wypadać. Gdy twoje ciało uwolni się z nadmiaru stresu, włosy powinny przestać wypadać.
2
twarda woda
Złe nawyki żywieniowe
Twoje włosy potrzebują zdrowej zbilansowanej diety, tak jak ciało. Brak żelaza, protein i magnezu może być powodem utraty włosów. Do swojej diety dodaj więcej pokarmów bogatych w białko takich jak: grecki jogurt, kurczak i orzechy włoskie.

Prysznic z twardą wodą
Jeżeli woda której używasz do kąpieli jest twarda, wówczas twoje włosy mogą stać się suche. Twarda woda uszkadza włosy i sprawia, że są cienkie. Stosuj szampony organiczne lub płucz je w roztworze octu jabłkowego, aby zapobiec wypadaniu włosów.
3
choroby tarczycy
Zespół policystycznych jajników
Zespół ten powoduje brak równowagi hormonalnej, a co za tym idzie podwyższony poziom testosteronu. Zbyt duży poziom testosteronu doprowadza do utraty włosów. Najczęstszymi objawami tego zaburzenia są: przyrost masy ciała, trądzik, nieregularne miesiączkowanie oraz nadmierne owłosienie.

Choroby tarczycy
Wszelkie choroby tarczycy takie jak niedoczynność i nadczynność tarczycy może powodować wypadanie włosów. Dobrą wiadomością jest to, że przy skutecznym leczeniu, włosy odrosną.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Neo
07.02.2017
Zwalcie wszystko na niedoczynność tarczycy a potem takie balerony po 100 kg chodzą po ulicy i żrą hamburgery usprawiedliwiając swoją tuszę niedoczynnością tarczycy :) Teraz ja będzie łysa to też się tym zasłoni, co tam właściwa dieta :)