kręcone włosy

5 nietypowych sposobów na kręcenie włosów

MatrioSzka - specjalista Tipy.pl
kręcone włosy
1 z 4
Posiadanie długich i kręconych włosów jest marzeniem wielu kobiet. A jak pokręcić włosy, gdy nie mamy przy sobie lokówki bądź wałków? Oto kilka prostych i nietypowych sposobów na zakręcenie włosów.
1
kręcenie włosów domowe sposoby
Pończochy
Sposób ten będzie doskonały, jeśli chcesz pokręcić tylko dolną część włosów. Zwilż kosmyki włosów i owiń go wokół pończochy. Zroluj pończochę i zwiąż końce razem. Zamiast wody możesz użyć lakier do włosów, loki utrzymają się dłużej.

Karton
Metoda ta jest trudniejsza i bardziej wymagająca. Przede wszystkim potrzebować będziesz rekwizytów. Wybierz odpowiedni karton i wytnij z niego trójkąty. Długość trójkąta powinna wynosić 15 cm, jeden z boków powinien mieć 2,5 cm,trzeci z boków powinien mieć 5cm długości. Wytnij kila takich trójkątów. Spryskaj włosy lakierem i zacznij owijać kosmyki włosów na najdłuższym boku trójkąta. Zawinięte włosy przypnij spinkami do kartonu. Ten dziwny sposób daje ciekawe zygzakowate loki.
2
jak kręcić włosy
Gąbka
Weź gąbkę do mycia naczyń i potnij ją na cienkie długie kawałki. Każdy z kawałków owiń taśmą samoklejącą, która zmniejszy szansę na wplątanie się włosów w gąbkę. Zwilżone kosmyki włosów nawijaj na gąbkę, końce gąbki zwiąż razem. Sposób ten jest wygodny, można go stosować zamiast tradycyjnych wałków, które uciskają skórę głowy.
3
włosy kręcenie
Papierowy talerzyk
Papierowy talerzyk przetnij na pół. Każdą z połówek talerzyka zwiń w rulon i zabezpiecz taśmą. Zwilżone włosy owiń wokół rulonu zaczynając od dołu, kończąc przy skórze głowy. Tak skręcone włosy zabezpiecz za pomocą spinek.

Papier woskowy
Gdy brak lokówki, papier woskowy wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Potnij papier na dłuższe paski i zroluj je. Sklej papier taśmą. Zwilż włosy i nawijaj je na ruloniki papieru. Końcówki papieru zwiąż razem, gdy dotrzesz do głowy.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie