strój kąpielowy

Jak właściwie czyścić i dbać o strój kąpielowy?

BabaJanga - specjalista Tipy.pl
strój kąpielowy
1 z 4
Udało ci się znaleźć idealny strój kąpielowy na lato. Teraz pojawia się pytanie, co zrobić, aby zapobiec wypłukaniu się koloru i rozciągnięciu materiału. Co zrobić, żeby strój kąpielowy posłużył nam więcej niż jeden sezon? Oto kilka wskazówek.
1
strój kąpielowy czyszczenie
Przed założeniem stroju
Nim nałożysz strój kąpielowy, oczyść swoją skórę z brudu, piaski i resztek olejku do opalania. Mogą one zniszczyć strój, a olejek do opalania w połączeniu z działaniem słońca może odbarwić materiał.

Pierz ręcznie
Zanurz strój kąpielowy w ciepłej wodzie, aby pozbyć się chloru i soli. Delikatnie pocieraj tkaninę mydłem. Następnie wypłucz dokładnie strój z mydła i pozostaw do wyschnięcia.
2
strój kąpielowy pranie
Pranie w pralce
Jeśli nie masz możliwości wyprania stroju w rękach, skorzystaj z pralki. Kup specjalny worek do prania delikatnych i mniejszych rzeczy. Dzięki niemu twój strój nie rozciągnie się w praniu.
3
pranie kostiumu kąpielowego
Nie zostawiaj na słońcu
Mokry strój kąpielowy rozłóż na ręczniku w miejscu, które nie jest bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Jeśli zostawisz strój na słońcu, wkrótce jego kolor wyblaknie.

Usuwaj plamy
Jeśli odkryjesz plamę na stroju kąpielowym, nie próbuj usuwać jej palcami. W ten sposób zrujnujesz materiał. Użyj trochę mydła i wody i delikatnie wyczyść plamę. Jeżeli nie możesz usunąć plamy, oddaj go do czyszczenia.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie