nieszczelne jelita

5 suplementów pomocnych w leczeniu zespołu nieszczelnego jelita

BabaJanga - specjalista Tipy.pl
nieszczelne jelita
1 z 4
Zespół nieszczelnego jelita polega na przenikaniu przez błonę jelita na zewnątrz do organizmu niebezpiecznych trucizn. Przyczyną jest najczęściej stres, niewłaściwa dieta, leki, zaburzenia hormonalne czy zakażenia bakteryjne. Ta dysfunkcja pracy jelit nie jest sklasyfikowana jako choroba i nie istnieje dla niej skuteczny lek. W leczeniu zespołu nieszczelnego stosuje się odpowiednią dietę oraz odpowiednią suplementację. Poniżej znajdziesz kilka suplementów pomocnych w leczeniu.
1
probiotyki nieszczelne jelita
Probiotyki
Probiotyki są najważniejszym dodatkiem w leczeniu nieszczelnego jelita, ponieważ uzupełniają dobre bakterie i wypierają złe. Większość osób skupia się na stosowaniu diety i wypieraniu szkodliwych produktów ze swej diety, jednak zapominają o uzupełnianiu flory bakteryjnej w dobre bakterie. Spożywaj pokarmy probiotyczne lub przyjmuj probiotyki w formie suplementu.
2
nieszczelne jelita suplementy
Enzymy trawienne
Enzymy trawienne przyjmuj przed posiłkiem. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że pokarm zostanie całkowicie strawiony. Zmniejszą one prawdopodobieństwo uszkodzenia ścian jelita. Enzymy trawienne znajdziesz w dobrych sklepach z naturalną żywnością.

L-glutamina
L-glutamina jest kluczowa w leczeniu nieszczelnego jelita. Jest ona niezbędnym uzupełnieniem aminokwasu, który działa przeciwzapalnie i jest niezbędny dla wzrostu i naprawy jelit. L-glutamina działa ochronnie na ścianę jelit.
3
nieszczelne jelita
Korzeń lukrecji
Zioło to wyrównuje poziom kortyzolu i poprawia wytwarzanie kwasu w żołądku. Lukrecja wspiera naturalne procesy organizmu do utrzymania prawidłowej wyściółki śluzowej żołądka i dwunastnicy. Zioło to szczególnie sprawdza się, gdy zespół nieszczelnego jelita spowodowany jest przez stres.

Kwercetyna
Badania wykazały, że również kwercetyna poprawia działanie bariery jelitowej. Wspomaga tworzenie wąskich białek, które stabilizują komórki jelit oraz zmniejsza uwalnianie histaminy, co jest powszechne w nietolerancji pokarmów. Nowe badania wykazały również skuteczność kwercetyny w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelit.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie