Tutaj jesteś: Moda i Uroda > Higiena Osobista > Higiena intymna > Higiena żeńskich narządów płciowych

Higiena żeńskich narządów płciowych

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Usiądź wygodnie i przejrzyj dokładnie to, co mamy dziś do omówienia. Prawidłowa higiena osobista zmniejsza ryzyko infekcji grzybicznej i pomaga unikać niepożądanych zapachów.
1
mycie
Płukanie
Podczas, gdy producenci wyrobów higieny dla kobiet myślą, że są jedyni i niezastąpieni- wcale tak nie jest. Istnieją na rynku specjalne urządzenia do płukania pochwy czy to z przyczyn medycznych czy też po prostu higieny. Pierwszym krokiem do utrzymania zdrowych narządów płciowych jest zaprzestanie używania tegoż urządzenia. Dlaczego? Normalna higiena pozwala zachować właściwe pH w pochwie co ogranicza możliwość rozwoju bakterii. Płukanie pochwy zmienia to pH zwiększając ryzyko zakażeń drożdżami i innymi bakteriami.

Mycie
Zamiast płukania, o którym mowa była w punkcie pierwszym wystarczy po prostu mycie. Jako środków higieny możesz użyć łagodnego, bezzapachowego mydła, by dokładnie oczyścić wszystkie fałdy warg sromowych. Pod żadnym pozorem nie szoruj- chociaż nie wiem czy nie byłoby to nawet zbyt bolesne, wystarczy, że bardzo dokładnie umyjesz je z zewnątrz. Unikaj stosowania mocno barwionych mydeł do mycia miejsc intymnych, ponieważ jest to o wiele bardziej delikatny rodzaj tkanki niż reszta ciała. Pamiętaj również by dokładnie wypłukać, kiedy zakończysz mycie.
2
zmiana bielizny
Osuszanie
Po kąpieli osusz się dokładnie przed ubraniem bielizny. Ubranie sprzyja utrzymaniu dużego poziomu wilgoci, co sprzyja rozwojowi bakterii. Wzrost liczby bakterii prowadzi do zakażeń drożdżami, wydzielania nieprzyjemnego zapachu i innych skutków, których najlepiej profilaktycznie unikać.

Częsta zmiana bielizny
Niezależnie od tego czy jesteś po siłowni, czy jest to po prostu gorący dzień pamiętaj o zmianie bielizny- właśnie ze względu na wzrost wilgotności omawianej w punkcie trzecim. Kiedy wrócisz z pracy też zmień spodnie, ponieważ twoja skóra non stop wydziela wilgoć, a tkanina jest najlepszym jego pochłaniaczem. Jeśli masz infekcje bakteryjną i masz taką możliwość, to ubieraj się możliwie jak najlżej.
3
kąpiel
Stosunek
W sypialni dbanie o higienę osobistą jest niezwykle ważne. Stosowanie środków ochronnych ogranicza możliwości zarażenia się chorobą weneryczną. Dobrym rozwiązaniem jest oddanie moczu zarówno przed jak i po stosunku co pozwala usunąć bakterie.

Podsumowując. Zapewne wiele z tych informacji nie jest dla was niczym nowym, jednak najważniejsza jest dbałość o szczegóły. Kluczem do utrzymania czystości i zdrowia narządów płciowych jest po prostu stosowanie odpowiedniego rodzaju mydła czy środków czystości, resztę wykona za ciebie twój organizm. Jeśli odczuwasz swędzenie, pieczenie czy inne problemy, bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem, być może jest to na przykład zakażenie dróg moczowych, co w późniejszym stadium jest bardzo nieprzyjemne.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Od dzieciństwa większość z nas uczono, jak dbać o higienę osobistą. Wszystko, począwszy od mycia zębów, kąpieli,...
Najczęstsze błędy podczas dbania o higienę
Od dzieciństwa większość z nas uczono, jak dbać o...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.