Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Rodzinne > Zdrowie Kobiety > Jak drzemka wpływa na samopoczucie?

Jak drzemka wpływa na samopoczucie?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
W niektórych miejscach na ziemi, miasta zamierają na czas sjesty, drzemki. Niestety w pozostałych krajach, gdzie styl życia jest inny, drzemka w ciągu dnia jest postrzegana jako luksus. Prawdą jest, że drzemka jest dobra dla ciebie i nie zaburza naturalnego dobowego cyklu. Drzemka może rozbudzić twoją czujność i pobudzić neurony do pracy w ciągu zaledwie 15-20 minut. Ile czasu wystarczy, aby znów poczuć się rześkim? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.
1
wpływ drzemki
Badanie przeprowadzono na Uniwersytecie w Colorado. Wykazało ono, że dzieci które pominęły popołudniowa drzemkę wykazywały mniejszą radość i zainteresowanie, a większy niepokój i gorsze umiejętności rozwiązywania problemów. To samo można zaobserwować u dorosłych, którzy robią drzemki w ciągu dnia.
2
drzemka a samopoczucie
Naukowcy z Berkeley wskazali, że godzinna drzemka znacznie zwiększa zdolność uczenia się i zapamiętywania. Drzemka to rodzaj restartu, podczas którego oczyszcza się pamięć krótkotrwała, a nasz mózg jest odświeżony i oczyszczony z informacji.

Eksperci twierdzą, że drzemka trwająca od 10-20 minut jest najlepsza dla odświeżenia umysłu, zwiększenia energii i czujności. Sen w takim czasie nie jest głęboki jak podczas dłuższej drzemki i pozwala szybko powrócić do codziennych zajęć.
3
drzemanie
Natomiast 30 minutowa drzemka może być wycieńczająca, jak poranek po nieprzespanej dobrze nocy. Tego samego możesz doświadczyć po godzinnej drzemce, ale takie drzemki sprzyjają lepszemu zapamiętywaniu.

Dłuższe drzemki takie około 90 minut, są dobre dla ludzi, którzy nie wyspali się w nocy. Jest to kompletny cykl snu i może on poprawić pamięć emocjonalną i kreatywność. Drzemki są dobre dla ciebie fizycznie i psychicznie. Ale nie poświęcaj snu na popołudniowe drzemki. Warto zdrzemnąć się także po dobrze przespanej nocy.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ludzie często sądzą, że zdrowa dieta opiera się tylko i wyłącznie na jedzeniu zielonej sałaty i piciu czystej...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Niektórym przytrafia się to przed południem, innym po południu, ale każdego czasem dopada ten moment, kiedy czujemy,...
7 naturalnych sposobów na lepsze samopoczucie
Niektórym przytrafia się to przed południem, innym...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.