Tutaj jesteś: Zwierzęta > Psy > Pies w Domu > Powody, dla których twój pies powinien dzielić z tobą łóżko

Powody, dla których twój pies powinien dzielić z tobą łóżko

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Prawdopodobnie nie raz słyszałaś, że spanie w łóżku z psem jest złym pomysłem. Zwierzę może być nosicielem niebezpiecznych zarazków, albo zostawić brudne ślady łap na pościeli. Nie wspominając o tym, że pies obudzi cię wczesnym rankiem. W rzeczywistości spanie ze swoim pupilem pozytywnie wpływa na zdrowie. Oto powody, dla których warto wpuścić czworonoga do sypialni.
1
piesek
Obecność psa uspokaja
Terapia z udziałem psów potwierdza, że obecność zwierząt skutecznie leczy ze stresu i poczucia lęku. To samo dzieje się, jeżeli twój pupil śpi w łóżku. Wystarczy, że pogłaszczesz psa a twój mózg wydzieli substancje chemiczne, które cię uspokoją i zrelaksują.

Bezpieczeństwo
Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy czujemy się trochę bardziej bezpiecznie wiedząc, że nasz pies czuwa nad nami w nocy. Wiesz, że nikt nie zrobi ci krzywdy, jeśli twój pies obecny jest w sypialni i dzięki temu możesz spać spokojnie.
2
piesek w łóżku
Ciepło
Czy jest coś bardziej ciepłego niż twój pies? Poza tym przyjemnie jest przytulić się do ciepłego i miękkiego psiego futra. Jeśli mieszkasz w chłodnym regionie albo panuje zimowa pora roku pies zapewni ci ciepło w nocy.

Komfort snu
Ostatnie badania wykazały, że pies w sypialni zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie komfort snu jest lepszy. Obecność psa może pomóc w walce z bezsennością. Jesteś spokojna i łatwiej zasypiasz.
3
spanie z psem
Spokój<.b>
Obecność czworonogów wpływa na prawidłową pracę mózgu. Brak stresu, poczucie bezpieczeństwa i relaksu nie zostają bez wpływu nasz nasz mózg. Głaszcząc zwierzę w organizmie człowieka podnosi się poziom oksytocyny, która nazywa jest „ hormonem przytulania'. Oksytocyna wpływa na zmniejszenie poziomu stresu, obniża stężenie kortyzolu w organizmie oraz ciśnienie krwi.

Psy zapobiegają depresji
Być może nie zdawałaś sobie sprawy z tego, ale obecność psa jest niezwykle pomocna dla osób zmagających się z depresją. Oksytocyna odpowiada również za dobre samopoczucie, pozwala przezwycięzyć lęki, sprzyja empatii i otwarciu się na drugiego człowieka. Oprócz tych korzyści otrzymujemy niepodzielną uwagę czworonoga i jego wierną miłość, co również pomaga walczyć z depresją
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 

Ciekawe porady

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...

Jak napisać dobre CV?

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.