nerki objawy

5 sygnałów, które wskazują na choroby nerek

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
nerki objawy
1 z 4
Im szybciej zidentyfikujesz uszkodzenie nerek, tym szybciej podejmiesz odpowiednie leczenie. Symptomy te zwykle próbują ustrzec przed pojawieniem się większym problemem zdrowotnym. Nerki są istotnym narządem w ciele, są one odpowiedzialne między innymi za usuwanie odpadów. Więc kiedy nerki nie pracują prawidłowo, toksyczne substancje gromadzą się w organizmie. W dalszej części artykułu dowiesz się jakie objawy powinny zwrócić twoją uwagę przy uszkodzeniu nerek.
1
choroby nerek
Jakość oddawanego moczu
Innym częstym sygnałem jest zaobserwowanie zmian w wydalanym moczy. Twoją uwagę powinien zwrócić mocz o nietypowym zapachu, jasny bądź ciemny kolor, a także zwiększona lub zmniejszona częstotliwość. Mocz także może być pienisty lub oddawaniu moczu można czuć ból . Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Normalnie rzecz biorąc zmiany we wzorcach mogą być sygnałem problemów z nerkami.
2
ból nerek
Ból w dole pleców
Ból i dyskomfort w dolnej części pleców jest jednym z najczęściej występujących objawów złej kondycji nerek. Ból może rozpocząć się na jednej lub przy obu nerkach. Niemniej jednak, jeśli ból pojawił się z jednej strony, to w krótkim czasie nastąpi z drugiej. Ten ból może zmniejszyć się w niektórych przypadkach, w miarę oddawania moczu.

Brak tlenu
Wśród kluczowych funkcji nerek jest wytwarzanie erytropoetyny, która jest niezbędna do produkcji tlenu. Niedobór czerwonych krwinek w organizmie może prowadzić do anemii lub niedoboru żelaza. Niski poziom żelaza może sprawić, że ludzie czują zimno nawet w ciepłym otoczeniu. Tlen odgrywa wiele ważnych ról w ciele ludzkim, a kiedy jest on nieprawidłowo przenoszony cierpi przez co wiele organów.
3
nerki choroby
Obrzęk
Gdy nerki nie pracują prawidłowo i usuwanie odpadów z organizmu nie jest skuteczne może pojawić się obrzęk i opuchlizna. Płyny gromadzą się w rękach, nogach, stopach, kostkach i twarzy. W bardzo poważnych przypadkach obrzęk może pojawić się w płucach lub sercu.

Problemy skórne
Źle funkcjonujące nerki nie mogą usunąć zanieczyszczeń. Zalegające toksyny powodować mogą przesuszenie, wysypkę i świąd skóry. Te przypadłości można złagodzić stosując środki naturalne jak i farmaceutyczne.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Kamienie nerkowe
ból nerek
kamica nerkowa

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie