kamień nazębny

Jak domowym sposobem usunąć kamień nazębny?

HanNaSolo - specjalista Tipy.pl
kamień nazębny
1 z 4
Kamień nazębny najczęściej osadza się w pobliżu szyjek zębowych. Wygląda brzydko i może denerwować. W takim przypadku wizyta u dentysty wydaje się być koniecznością. Osoby, które boją się dentysty mogą wypróbować ten prosty domowy sposób na usunięcie kamienia nazębnego. Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.
1
kamień nazębny usuwanie
Kamień nazębny jest miękkim osadem, który możesz z powodzeniem usunąć w domu. Wszystko czego potrzebujesz to następujące składniki: woda, sól, szczoteczka do zębów, mała szczoteczka do zębów, płyn do płukania ust, proszek do pieczenia, woda utleniona i czysty kubeczek.
2
jak usunąć kamień nazębny
Jak przeprowadzić procedurę? Weź kubek i wsyp pół łyżki soli i sody oczyszczonej. Następnie umyj zęby wodą, zanurz szczoteczkę w mieszaninie i kontynuuj czyszczenie zębów. Rób to dokładnie przez co najmniej 5 minut. W międzyczasie wymieszaj wodę utlenioną z połową szklanki ciepłej wody.
3
usuwanie kamienia nazębnego
Roztworem należy wypłukać usta po zakończonym czyszczeniu. Teraz weź małą szczoteczkę do zębów i delikatnie usuń kamień. Staraj się nie drapać dziąseł. Na koniec przepłucz usta zimną wodą. Proces powtarzaj tak często jak to możliwe.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

białe zęby
Nitkowanie zębów
zdrowe zęby

Podobne porady

Komentarze (18)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

soleil
31.03.2017
składniki nie zgadzają się z dalszą częścią, brak proporcji
majka
31.03.2017
ma byc sol czy soda oczysczczona, piszesz to sie zastanow
jaro
31.03.2017
Do czego proszek do pieczenia, ile wody utlenionej?
Jerzy
31.03.2017
ludzie! co wy za głupoty, wierutne piszecie? jak można szczotkowac solą zeby? przecież to jest prosta droga do zniszczenia szkliwa oraz pokaleczenia dziąseł, każdy normalny człowiek usuwa kamień nazebny w gabinecie stomatologicznym, a nie metodą ze sredniowiecza
czytacvzs
31.03.2017
szaleństwo.. podziwiam ochotników za odwagę...bo później i tak wylądujecie na foteliku z całym uzębieniem do leczenia...
Irek
31.03.2017
Po co potrzebny proszek do pieczenia?
LILO
31.03.2017
kupić sól różową . 2 łyżeczki rozrobić z ciepłą wodą. przelać do buteleczki . jakieś tam "Listeriny" czy inne płyny mogą się schować!!! ja nie mam śladu kamienia nazębnego a miałam taki że mnie aż dętysta opierdzielił[ sorrki za wyrażenie]
Fantomas
31.03.2017
Wszystko co będzie potrzebne to......
a później wsyp sól do sody oczyszczonej, która nie była w ogóle wymieniona.
Przepisywanie bez zrozumienia, zero szacunku dla czytelników
zaint
31.03.2017
Ile wody utlenionej się wlewa ?
evka
31.03.2017
Co za osoba z brakiem wyobraźni to pisała ... delikatnie mówiąc... B Z D U R Y !!!!! Po wykonaniu tego zabiegu wizyta u stomatologa murowana !!!!