Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby Nowotworowe > Leczenie Raka > Czy tampony powodują raka?

Czy tampony powodują raka?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Według ostatnich badań przeprowadzonych przez dr Damiana Marino w La Plata w Argentynie, więcej niż 80% wszystkich tamponów dostępnych na rynku zawierają glifosat. Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje glifosat jako jeden z najbardziej niebezpiecznych środków chwastobójczych, który może powodować raka. Niestety środek ten znajduje się w większości produktów higienicznych produkowanych z bawełny. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji.
1
tampon rak
Ponad 60% wszystkich testowanych produktów zawierało kwas aminometylofosfonowy (AMPA), który jest niebezpieczną pochodną glifosatu, który z pewnością nie powinien być obecny w produktach higienicznych. Niestety składnik ten znajduje się w większości przebadanych produktów takich jak: produkty higieny kobiecej, chusteczkach, wacikach i gazach.
2
tampon a rak
Mając na uwadze, że zarówno gaza i bawełna są wykorzystywane do higieny osobistej i na gojące się rany, to nie jest to przyjemna informacja, że takie substancje znajdują się w środku. Producenci wierzyli, że rozwiążą ten problem poprzez produkcję genetycznie zmodyfikowanej bawełny, która będzie w stanie wyprzeć glifosat. Niestety cały proces produkcji spowodował jeszcze większe skondensowanie glifosatu w produktach.
3
środki higieniczne a nowotwory
Jak wiadomo, glifosat jest środkiem chwastobójczym, który stosuje się na plantacjach bawełny. Wpływ tego środka na nasze życie jest ogromne. Skażona staje się ziemia z, której zbiera się plony. Glifosat jest środkiem z którym nieświadomie się stykamy. Wszelkie choroby, zwłaszcza nowotwory są efektem działania tego preparatu. Prócz tamponów i środków higienicznych, można go znaleźć w farbach do włosów, konserwantach, substancjach zapachowych, środkach ochrony oraz o wiele wiele więcej.
 0/5 (0 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Nasze babcie musiały sobie radzić z kawałkami materiału, które należało wiecznie wymieniać i przepierać, później...
Co jest lepsze, podpaski czy tampony?
Nasze babcie musiały sobie radzić z kawałkami materiału...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.