Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby Nowotworowe > Rak Wątroby > Ciche objawy raka wątroby

Ciche objawy raka wątroby

Stopień trudności: łatwe
, ekspert Tipy.pl
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 4 
Im szybciej rozpocznie się leczenie raka wątroby, tym lepiej, jednak choroba ta jest bardzo podstępna. Często pozostaje niezauważona aż do chwili, gdy przybiera wysoki stopień zaawansowania i jest trudna do wyleczenia. Dzięki uważnej obserwacji swojego ciała możemy zauważyć w porę niepokojące symptomy zwiastujące problemy z wątrobą. Zarówno ich znajomość, jak i zdawanie sobie sprawy z czynników ryzyka, mogą nam pomóc chronić się przed rakiem wątroby.
1
utrata apetytu
Utrata apetytu. Pacjenci z rakiem wątroby szybko nasycają głód. Jedzą mniej niż zwykle i tracą zainteresowanie jedzeniem.

Problemy żołądkowe. Rak wątroby może powodować bóle żołądka, szczególnie w górnej jego części, w miejscu, gdzie znajduje się wątroba. Ponadto, może też wywoływać niestrawność, wymioty i mdłości, a także obrzęki w okolicach żołądka.
2
żółte oczy
Spadek masy ciała. Utrata masy ciała u wielu osób jest pożądanym zjawiskiem, jednak jeśli tracimy wagę bez żadnych z naszej strony starań, powinno nas to zaniepokoić. Nagła utrata wagi bez uprzedniej zmiany diety i trybu życia może oznaczać raka wątroby.

Zażółcenie skóry i białek oczu. Wątroba oczyszcza krew. Jeśli jej funkcjonowanie ulega zaburzeniu, nie może wykonywać tej pracy skutecznie. Substancje chemiczne zaczynają się kumulować w naszym ciele, nadając skórze i białkom oka żółty kolor. Mówimy wówczas o żółtaczce.
3
toaleta
Nietypowe zabarwienie stolca. Kredowe, białe stolce świadczą o problemie z żółcią. Żółć to substancja produkowana przez wątrobę i nadająca kolor stolcowi. Bezbarwne odchody mogą świadczyć o tym, że wątroba nie produkuje żółci lub, że substancja ta nie może wydostać się z wątroby.
 5/5 (1 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Zapewne każdy z nas słyszał o pestycydach stosowanych w uprawie roślin. Jednak nie wszyscy wiedzą jakie skutki ma...
Co chemikalia robią z naszym ciałem?
Zapewne każdy z nas słyszał o pestycydach stosowanych...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.