odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

BabaJanga - specjalista Tipy.pl
odruch wymiotny
1 z 4
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.
1
odruch wymiotny sposoby
Używając palca lub szczoteczki
Używanie własnego palca jest prawdopodobnie jedną z najstarszych metod wywoływania wymiotów. Jednakże, gdy masz obiekcje co do tej metody możesz użyć szczoteczki do zębów. Zarówno palec jak i szczoteczka są skuteczne. Umyj ręce, palec włóż do gardła i dotknij oraz połaskocz języczek w tyle gardła, aby wywołać odruch. Poruszaj palcem, aż poczujesz mdłości i gdy poczujesz wypływającą treść żołądka, szybko usuń palec. To najszybszy sposób na zwymiotowanie.
Jeśli zdecydujesz się na użycie szczoteczki, zwilż jej włosie i połaskocz nim języczek w swoim gardle. Gdy odruch wymiotny nastąpi, wyciągnij szczoteczkę. Po wszystkim umyj ręce i szczoteczkę. Jeśli nie chcesz jej używać po prostu wyrzuć.
2
wywołanie odruchu wymiotnego
Woda z solą
Woda z solą jest oszczędnym i łatwo dostępnym środkiem wymiotnym. Służy także jako świetny środek na ból gardła. Jak spowodować wymioty za pomocą soli? Przygotuj szklankę ciepłej wody i wsyp do niej 2-3 łyżki soli. Zamieszaj roztwór, aż do całkowitego rozpuszczenia się soli. Wypij całą szklankę słonej wody za jednym razem. Pozwól soli zadziałać przez 20-30 minut. Powinna z powodzeniem spowodować odruch wymiotny. Jeśli po tym czasie sól nie zadziała, wywołaj wymioty palcem lub szczoteczką.
3
odruch wymiotny domowe sposoby
Woda z musztardą
To kolejne rozwiązanie, które jest łatwo dostępne. W szklance ciepłej wody wymieszaj jedną łyżkę musztardy. Wypij miksturę i odczekaj 30 minut, aż zadziała. Sam zapach, widok i smak napoju pomoże wywołać odruch wymiotny. W razie potrzeby użyj palca lub szczoteczki.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Tomek
12.11.2019
Przed haftowaniem polecam wypić szklankę z łyżeczką sody oczyszczonej.
Likwiduje przykry smak i zapach.
jakub_lusarczyk
23.09.2019
reinusiek21@gmail.com
Karola
08.12.2017
To zadziałalo wszystko